poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Kamuda israf had safhada

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Saadet Partisi Milletvekili Adayı Ahmet Eryılmaz, kamu harcamalarında israfın had safhada olduğunu söyledi.

21-06-2018 15:11

Saadet Partisi Milletvekili Adayı Ahmet Eryılmaz, seçim çalışmalarına kahve ziyaretleri ile devam etti.  Denizli'deki çeşitli semtlerdeki kahvehanelerde vatandaşlara hitap eden Eryılmaz, mevcut sistemin sorunlarının giderek arttığını, bu şekilde devam etmesi halinde ülkemizin içinden çıkılması zor bir durumla karşı karşıya kalacağını söyledi.

Eryılmaz, bir dinleyicinin kendisine mevcut iktidarın da hizmet ettiğini söylemesi üzerine, “Mevcut iktidar üretime değil tüketime dönük yatırım yapıyor. Bu yatırımlar da elimizdeki kaynaklarla değil borçla yapılıyor. Bu sürekli geleceğimizin ipotek altında olması demek" dedi.

Geçmişte Milli Görüş iktidarlarında hiç borç almadan icraat yapıldığını anlatan Eryılmaz; "Bu şekilde biz işçimize ve memurumuza büyük maaş zamları verdik. Bugün asgari ücret açlık sınırının kat kat altında. Bunu değiştireceğiz. Bunu da kamuda israfı ve faizi kaldırarak sağlayacağız. Kamu harcamalarında israf had safhada. Devlet bütçesinin büyük bölümü de faize gidiyor” diye konuştu.

Şengül Boz

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kamuda israf had safhada
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör