poyrazoğlu otomotiv etiler

Kampüsün zehir tacirlerine ağır darbe

Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Pamukkale Üniversitesi’nin bulunduğu bölgede yapılanan uyuşturucu tacirlerine yönelik drone destekli operasyonunda gözaltına alınan biri kadın 8 şüpheli tutuklandı.

12-03-2018 15:53

Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri  3  ay süren çalışmalar sonucu özellikle üniversite bölgesinde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen şebeke üyelerini takibe aldı. Şebekeden farklı zamanlarda uyuşturucu madde temin eden aralarında öğrencilerin de bulunduğu 35 kişi narkotik ekiplerince yakalanarak soruşturma dosyasına dahil edildi. Şahısların zehir tacirlerinden aldıkları 16 paket halinde  9 gram eroine, 17 paket halinde 14 gram metamfetamine, 6 gram esrara ve ecstasy haplara el konuldu.

Uyuşturucu çetesinin tüm faaliyetlerini deşifre eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri  geçen hafta 28 ekibin katılımı ile il merkezi ve Çal İlçesi’nde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon yaptı. Drone destekli operasyonda uyuşturucu maddeleri imha etmeye çalışan şüpheliler özel harekat polislerinin koçbaşlarıyla açtığı kapılardan içeri girilerek etkisiz hale getirildi. Paketli uyuşturucuları binanın arka penceresinden dışarı fırlatan bir şüpheli de drone kamerası ile görüntülendi.

Emniyet birimlerince sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı, teknik araçlarla havadan da takibi yapılan  narkotik operasyonunda B.B, Ç.K., Ş.Z., A.Ş, Ş.D., Ç.Ç, M.I. ve S.S yakalanarak göz altına alındı. Şahısların yakalandığı adreslerde yapılan aramalarda uyuşturucu madde kullanımı, tartımı için özel olarak tasarlanmış düzenekler ve mause görünümlü hassas terazi bulundu. Satışa hazır vaziyette paketlenmiş 20 gram eroin, 15 gram metamfetamin, afyon sakızı, LSD gibi uyuşturucu madde türlerinin yanı sıra 2 bin 600 doldurulmuş makaron, 7 kilogram civarında açık tütün ile nargile tütünü ele geçirildi. Şüpheli Ş.D.’nin evinde bulunan ruhsatsız tabanca ve  uyuşturucu madde satışından kazanıldığı değerlendirilen 2 bin 670 lira  paraya el konuldu.

Operasyon kapsamında 2 gün Emniyet Müdürlüğü’nde göz altında tutulan  biri kadın 8 şüpheli Adliyeye sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan A.K, Ç.Ç, Ş.D, B.B, M.I, Ç.K, Ş.Z. ve S.S tutuklandı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kampüsün zehir tacirlerine ağır darbe
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör