poyrazoğlu otomotiv etiler

Kampüste perde açıldı

Pamukkale Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun düzenlediği 10.Tiyatro Festivali  kampüste düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı.

10-04-2018 18:02

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi önünden başlayan ve Gölbahçe’ye kadar devam eden kortej yürüyüşüne, Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Arzu Yaren, Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Yayla, PAÜ Tiyatro Topluluğu Danışmanı Doç. Dr. Zeha Yakar ve Topluluk Başkanı Nida Yıldırımcan ile çok sayıda öğrenci katıldı. Kortej yürüyüşüne oyunlardaki kostümleriyle katılan oyuncular renkli görüntüler oluşturdu. 

Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen 10. Tiyatro Festivali, Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde  Hayal Perdesi Oyuncuları’nın Simon Machard’ın Düşleri adlı oyunuyla başladı.  Sekiz gün sürecek festivalde, Ankara Üniversitesi, Van 100. Yıl Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi tiyatro topluluklarının sahneleyeceği oyunlarının yanında İstanbul Avcılar Belediyesi de bir oyun sahneleyecek.

Festival kapsamında, 13 oyun Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi ve PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde hafta boyu izleyicilerle buluşturulacak. Tiyatro oyunları dışında Mahşeri Cümbüş Oyuncuları ve Devlet Tiyatroları oyuncusu Burak Şentürk ile söyleşiler gerçekleştirilecek. Festival kapsamında ayrıca çeşitli eğitmen ve tiyatro oyuncuları tarafından öğrenciler için atölye çalışmaları da yapılacak. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kampüste perde açıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör