poyrazoğlu otomotiv etiler
10 Aralık 2018 Pazartesi

KALP CERRAHI PROFESÖR ÖĞRENCİLERİYLE  MÜZİK GRUBU KURDU

Pamukkale  Üniversitesi  Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Bilgin Emrecan, bir yandan hastaların umudu olurken, diğer yandan öğrencileriyle kurduğu müzik grubuyla konserler  veriyor.

03-01-2018 18:43

PAÜ Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Bilgin Emrecan, bir yandan tıp eğitimi alırken bir yandan da tutkusu olan müzik çalışmalarını sürdürdü. 20 yıl önce gitar çalarak başladığı müzik tutkusunu ara vermeden devam ettiren 44 yaşındaki  bir  çocuk babası  Prof. Dr. Bilgin Emrecan, Tıp Fakültesi’nde öğrenim gören öğrencileriyle  müzik grubu kurdu.

 Üniversite Hastanesi’nde  farklı bir profil çizen Prof.Dr.Bilgin Emrecan, yaptığı cerrahi operasyonlarla hastalarını sağlıklarına kavuştururken, Tıp Fakültesi’nde de dersler vererek  geleceğin doktorlarına eğitimine katkı koyuyor. Emrecan, bu yoğun çalışma ortamından fırsat bulduğu zamanları da tutkusu müzikle değerlendiriyor. Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından öğrencileriyle birlikte kurduğu gruba müzik yapmaları için oda verildiğini, çalışmalar için odanın izolasyonunun yapıldığını belirten Emrecan, boş zamanlarında öğrencileriyle elektrogitar, basgitar ve davul eşliğinde müzik  yapıp, stres atıyor. Overdose ismi verilen grubun solistliğini ve gitaristliğini  Prof. Dr.Bilgin Emrecan yapıyor.

Üniversitelerde hocaların asık suratlı,  katı kuralları olan kişiler olarak tanındığını, kendisinin bu profili kırmak istediğini belirten Emrecan, kalp cerrahisi branşının ağır olduğunu ve üzerlerindeki stresi müzik yaparak attıklarını söyledi. Emrecen, “Kalp cerrahıyım. Görevimizin bize verdiği yük nedeniyle mutlaka deşarj olmamız lazım. Üniversitelerde hocaların çok asık suratlı, katı kuralları olan kişiler olarak görülmesi yargısının yıkılmasına  öncülük yapmak istedim. Öğrencilerimle grup kurdum. Hem beraber müzik yapıyoruz hem de deşarj oluyoruz, eğleniyoruz.  Grupta öğrencilerimle uyum içindeyiz. Grup içinde bana (Hocam) diyorlar,  ama ben de grubun bir üyesiyim. Grupta ritim gitar çalıyorum ve solistlik yapıyorum.  Grubumuza yüksek doz müzikten esinlenerek Overdose ismini verdik” diye konuştu.

Grubun üyesi doktor adayı öğrenciler 20 yaşındaki Oğuz Alp Çim, 23 yaşındaki Sertaç İpek ve 25 yaşındaki Mümtaz Keserlioğlu ise öğretmenleri  Prof. Dr. Bilgin Emrecan ile birlikte sabah hastanede vizitede, öğleden sonra derste, akşam ise müzik grubunda  birlikte olmaktan  mutlu olduklarını söyledi. Grubun konser gelirlerini gruptaki öğrenciler eğitimlerine katkı için paylaşıyor.

DHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - KALP CERRAHI PROFESÖR ÖĞRENCİLERİYLE  MÜZİK GRUBU KURDU
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör