poyrazoğlu otomotiv etiler

Kale MYO yeni binasında 

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Kale Meslek Yüksekokulu’nun bu eğitim öğretim yılında yeni binasında kapılarını açacağını açıkladı.

14-09-2018 16:33

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Kale Meslek Yüksekokulu inşaatında incelemelerde bulundu. Bağ’ın inceleme gezisine Kale MYO Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, PAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı, akademisyenler ve idari yöneticiler katıldı.

İnşaatın yapımını üstlenen firma yetkilileri ile de görüşen Bağ, meslek yüksekokullarının tarım, sanayi, turizm gibi alanlarda ara eleman açığını tamamlayan ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sunan bireyler yetiştirdiğini, bu nedenle büyük önem arz ettiğini söyledi.
Verilen eğitimin kalitesinin yanı sıra öğrencilere sunulan teknik ve teknolojik imkanların da önem taşıdığını vurgulayan Bağ, “Bu noktada, Kale ilçemizde bulunan meslek yüksekokulumuz için yeni bir binada eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmesi konusunda gereken çalışmaları yakından takip etmekteyiz. Merkez yerleşkemizde de devam eden yenileme ve iyileştirme çalışmalarının yanında ilçelerimizdeki okullarımızın da yenilenme çalışmaları öğrencilerimizin daha iyi şartlarda yetiştirilmesi için sürecektir” dedi.
Kale MYO, 7 bin 261 metrekare kapalı alanda 3 katlı olarak planlandı. Yeni binada 22 derslik, 1 çalışma odası, 2 laboratuar, 300 kişi kapasiteli konferans salonu, 250 kişi kapasiteli yemekhane, kütüphane ve kantin yer alacak. İnşası devam eden yeni binanın eğitim öğretimyılında hizmete açılması planlanıyor.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kale MYO yeni binasında 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör