poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Kale MYO yeni binasına kavuşuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale ilçesinde yapımı süren üniversite binasını yeni eğitim öğretim dönemine yetiştireceklerini müjdeledi. 

20-06-2018 17:57

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale ilçesi ile Özlüce ve Alanyurt Mahallelerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.  Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devralınan Kale Meslek Yüksekokulu binasını da inceleyen Başkan Osman Zolan'a Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, AK Parti Kale İlçe Başkanı Yılmaz Baylavlı ve beraberindekiler eşlik etti.

Kale’ye yeni bir üniversite binası kazandırmak için söz verdiklerini anlatan Başkan Osman Zolan, kaba inşaat halinde devraldıkları inşaatın yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmesi için çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürdüklerini söyledi. Başkan Zolan, “Bir aksilik olmazsa 15 Eylül’de bu binayı tamamlamış ve eğitime almış olacağız. Şu anda yoğun bir çalışma var. Kale’nin arzu ettiği bir yapı, üniversitemize yakışan bir bina olacak" dedi.

“Kale’de öğrenci sayısı artacak”

Başkan Zolan, "Gençlerimiz burada eğitim alacak ve almış olduğu bu eğitimle ülkemize, Kalemize birçok güzel hizmetler yapacaklar. Mutluyuz, Kalemize bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah eser tamamlandığında, Kale’de öğrenci sayısı artacak. Kale’nin güzelliklerine güzellik katacak bir yapı olacak. Çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. Kale ilçemize ayrı bir hediyemiz, hizmetimiz ve güzelliğimiz olacak” diye konuştu.

Başkan Zolan’a teşekkür

Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç ise, çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. Sağınç, “Kale Meslek Yüksekokulu’nun fiziki şartları yetersiz geliyordu. Kale halkı, üniversite öğrencilerimiz bu durumdan muzdariplerdi. Bu bina ile daha iyi, nezih bir ortamda eğitim, öğretimlerine devam edecekler. Bu hem öğrencilerimiz hem de Kale halkı için büyük bir jest oldu. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kale MYO yeni binasına kavuşuyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör