etiler poyrazoğlu otomotiv

Kale, Biber Festivali’ne hazır 

Kale Belediyesi tarafından bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Biber Festivali’nin hazırlıkları tamamlandı. 11 Ağustos Cumartesi  günü mehteran gösterisiyle başlayacak festivalde yöresel yemek ve tatlı yarışmaları, en iyi biber yarışması yapılacak, Ece Seçkin ile Ali Kınık sahne alacak. 

09-08-2018 17:12

24. Kaledavaz Biber Festivali’nin tanıtım toplantısı Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Kale Kaymakamı Murat Güneş,  Belediye Başkan Vekili Mehmet Salih Sağınç katıldı.  Toplantı salonunda sergilenen C vitamini deposu ve kendine has tadı ile rağbet gören Kale Biberi saman sarısı rengi ile göz doldurdu. 

Kale Biberi’nin tanıtımı yapmak amacıyla bu yıl 24’üncüsü  düzenlenen festival ile ilgili bilgi veren Belediye Başkan Vekili Mehmet Salih Sağınç, “Kale Belediyesi olarak,  2010 yılında coğrafi işaret tescili alan Kale Biberi’ni tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz festivalde 23 yılı geride bıraktık. 24’üncüsü için hazırlıklarımızı tamamladık. 11 Ağustos Cumartesi gerçekleştireceğimiz festival  kapsamında, ilçemizin yöresel  yemekleri ile tatlıları ile ilgili yarışmalarımız olacak.  Tabii ki; yarışmanın ana yemeği Kale Biberi’nden yapılan  biber tatarı oluşturuyor.   Bir dizi sürpriz etkinliklerinde yer alacağı festivalde, akşam halk konseri  gerçekleştirilecek. Festival,  Ece Seçkin ile Ali Kınık  konseri ile sona erecek” dedi. 

Tüm Denizli halkını festivale davet eden Kaymakam Murat Güneş ise,  Kale Biberi’ni daha geniş kesimlere tanıtmak ve  pazar payını artırmayı amaçladıklarını söyledi. 
Şengül BOZ 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kale, Biber Festivali’ne hazır 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör