poyrazoğlu otomotiv etiler

Kadınlara taşımalı kanser taraması

Baklan’a bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonuyla Pamukkale KETEM’e getirilerek kanser taraması yapıldı. İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, kadınlara erken teşhis konusunda eğitim verildiğini belirtti.

22-03-2018 18:06

İl Sağlık Müdürlüğü ve Çivril İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonu ile Baklan’ın Boğaziçi Mahallesi’nde yaşayan 40-69 yaş arası kadınlar, mahallelerinden alınarak tarama için Pamukkale KETEM’e getirildi. Kadınlara meme muayenesi, mamografi taraması ve gerekli görülen kişilerde rahim ağzı ve kolorektal kanser taraması yapıldı. Ayrıca, kadınlara kanser konusunda da eğitim verildi.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, kanserde erken teşhisin hayat kurtarıcı etkisinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Sağlıklı yaşam davranışları ile kanserden korunmak mümkün olabilmekte ve tarama programlarımız sayesinde erken teşhis konularak yaşam süreleri uzatılabilmektedir. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezleri’nde serviks, meme ve kolon kanserlerinde erken teşhis amacıyla halkımıza ücretsiz olarak tarama hizmeti verilmektedir. Yine İlçelerimizden de tarama için 40-69 yaş aralığındaki kadınlarımızı KETEM’lere belediyelerimizin destekleriyle taşıyoruz. Bugün de Baklan’ın Boğaziçi Mahallesi’nden kadınlarımızı Pamukkale KETEM’e getirerek taramalarını yaptık. Hepsine sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kadınlara taşımalı kanser taraması
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör