poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

Kadınlara ‘erken teşhis’ çağrısı

AK Parti Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay, İl Sağlık Müdürlüğü ve Pamukkale Belediyesi’nin tahsis ettiği araçlarla evlerinden alınan kadınların, KETEM’de erken teşhis taramasından geçirildiğini belirterek, tüm kadınları taramadan geçmeye davete etti.

01-08-2018 18:31

Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay, İl Sağlık Müdürlüğü ve Pamukkale Belediyesi’nin tahsis ettiği araçlarla evlerinden alınan kadınların, 15 Mayıs Mahallesinde bulunun Kanser Erken Teşhis Tarama Ve Eğitim Merkezi’ne getirilerek kanser taramasından geçirildiğini belirtti. Karabay,  “Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün başlattığı Kanser Erken Teşhis, Tarama Eğitim Merkezi projesi kapsamında Pamukkale Belediyesinin destek verdiği Pamukkale Kadın Kolları yönetimimizin yardımıyla ev ev, mahalle mahalle kadınlarımıza dokunuyoruz” dedi.

40 yaşının üzerindeki kadınlara 2 yılda bir momografi çektirerek olumsuz bir durumda erken tanıyla sağlığına kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Başkan Karabay, “Aynı zamanda uzman doktorlar eşliğinde KETEM araçlarıyla köyler gezilerek kadınlara hastalık hakkında uyarıcı bilgilendirme eğitimleri de veriliyor. Erken teşhis hayat kurtarır düşüncesi ile tüm vatandaşlarımızı KETEM’e bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kanser hastalığının kanser taramaları ile önlenebilir bir hastalık olduğuna dikkat çeken Başkan Karabay, “Ailede şefkatin, merhametin, özverinin ve koşulsuz sevginin sahibi olan sevgili anne babalar lütfen unutmayalım. Kanser taramaları ile önlenebilir bir hastalıktır. Kanser taramaları erken teşhis amacıyla belirtiler ortaya çıkmadan sağlıklı insanlara yapılır” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kadınlara ‘erken teşhis’ çağrısı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör