poyrazoğlu otomotiv etiler

Kadınlar için 88 tasarım

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü öğrencileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında öğrenci çalışmaları sergisi açtı. Bölüm öğrencileri 88 adet tasarım çalışmalarını izleyicinin beğenisine sundu. 

14-03-2018 18:10

Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Grafik Tasarım Programı öğrencileri, eğitim öğretim yılı içerisinde ürettikleri tasarımlarını öğretim elemanları A.Serenay Özmen, Tülay Candemir ve Gülderen Çavuş’un desteği sergiledi. Öğretim görevlisi Gülderen Çavuş sergi için,  “Çalışmalarımızın teması güncel hayatta kadın ve Türk tarihindeki kadınlar olarak belirlendi. Öğrenciler çalışmalarını kadının izleyicideki etkisi anlayışıyla tasarladı” dedi.

Öğretim görevlisi Serenay Özmen sergide yer alan 88 tasarımın hazırlanış sürecini, “Ambalaj mock-up giydirme, grafik desen, kolaj-desen karakalem karışık teknikte ve 3D yüzeyden kopuk çalışma tekniğinde yapıldı. Portfolio dersinde photoshop brushes kullanarak tarihteki Türk Kadınları teması ile özgün baskı, şablon ve linol baskı tekniği ile uygulandı. Tipografi dersi kapsamında afiş tekniği, grafik animasyon ile kinetik animasyon, web tasarımı dersi desteğiyle üç boyutlu afiş, grafik tasarım dersi kapsamında kolaj tekniği afişi ile karışık teknikte çeşitli boyutlarda çalışmalar yapıldı. Emeği geçen 61 öğrencimize 88 eseri için teşekkür ediyoruz” dedi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kadınlar için 88 tasarım
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör