etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Kadın doktorlardan sessiz eylem 

Denizlili doktorlar İstanbul'da hastanede uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Dr.Fikret Hacıosman için sessizlik eylemi yaparak saldırıyı kınadı.

05-10-2018 10:31

Kendilerini  Kadın Doktorlar Topluluğu olarak adlandıran, aralarında eczacı, diş hekimlerinin de bulunduğu bir grup kadın doktor,15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda toplanarak İstanbul'da hastanede uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Doktor Fikret Hacıosman için sessizlik eylemi yaptı.  Beyaz önlüklerinin altına siyah tişört giyen kadın doktorlar,   “Yastayız. Dün İstanbul’da doktor abimizi hastası öldürdü”  yazılı dövizlerle saldırıyı kınadı. 

İstanbul’daki saldırının tüm sağlık camiasını üzdüğünü vurgulayan Kadın Doktorlar Gurubu üyesi Vildan Kurgan, "Ailemizden birine yapılan bu saldırı bizleri derinden yaralamıştır. Mesleklerine hayatlarını adayan, hastaları için gece gündüz demeden bin bir fedakarlıkla çalışan hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının tek amacı, insanları iyileştirmektir. Gayeleri hayat kurtarmak olan doktorlarımızın hayatlarını ellerinden almaya yönelen şiddet eylemleri hiçbir şekilde kabul edilemez. Sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti esefle kınıyoruz" dedi. 

Atatürk Anıtı’nda bir süre sessizce bekleyen kadın doktorlar daha sonra dağıldı. 

Şengül BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kadın doktorlardan sessiz eylem 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör