poyrazoğlu otomotiv etiler

Kaçak gözlük operasyonu

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kendine pazarlamacı süsü vererek faturasız, gerçeğini aratmayan kaçak güneş gözlüğü satmak isteyen bir kişiyi gözaltına aldı. Şahsın aracındaki valizlerde 1362 kaçak güneş gözlüğü ele geçirildi. 

10-08-2018 17:51

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşların artan gözlük ihtiyacının karşılanması amacıyla piyasadaki değerine göre daha ucuz maliyetle temin edilerek satışı yapılmak istenen ve fatura, irsaliye gibi belgeleri bulunmayan gözlüklerin yasal olmayan yollarla satışına yönelik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri denetimler  başlattı. 

Çalışmalar kapsamında irsaliyesiz kaçak yollarla Denizli’ye güneş gözlüğü getirerek satmak isteyen bir kişi tespit edildi. Gerçeğe yakın görünümlü hatta içerisinde orijinal markaların da bulunduğu kaçak gözlüklerin satışını yapmak isteyen kendisine pazarlamacı görüntüsü veren  şahıs takibe alındı. Şahsın kullandığı otomobili de takibe alan ekipler, şahsın içerisinde bulunduğu otomobili durdurdu. Alınan mahkeme kararı ile otomobilin bagajında bulunan valizlerde özel kutularda gerçeğe çok yakın üzerlerinde barkod, marka amblemleri olan değişik marka, renk ve modellerde 1.362 adet kaçak optik ve güneş gözlüğü bulunarak el konuldu. 
Ele geçirilen kaçak gözlüklere el konulurken, gözaltına alınan şüpheli hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kaçak gözlük operasyonu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör