poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Jandarmanın  179. gurur yılı

Jandarma teşkilatı 179. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Vali Hasan Karahan, Jandarma teşkilatının 179. kuruluş yıldönümünü mesajla kutladı. Karahan,  “Jandarma teşkilatımız, suç ve suçlu ile mücadelede gösterdiği üstün başarı ile halkımızın güven ve takdirini kazanmıştır” dedi. 

13-06-2018 11:43

Jandarma teşkilatının kurulduğu 1839 yılından bu güne kadar milletin huzuru, can ve mal güvenliği için, ülkemizin dört bir yanında mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştığını belirten Vali Karahan, “Köklü bir geçmişe, ülke sathına yayılmış teşkilat ve kadro ağına sahip Jandarma teşkilatı, üstlenmiş olduğu bu önemli görevi gecesini gündüzüne katarak yerine getirmeye çalışmakta, yeri geldiğinde vatanı ve milleti için hayatını ortaya koymaktan çekinmemektedir” dedi.

Vali Karahan mesajının devamında, “Her zaman ve her koşulda halkının yanında olmaya çalışan Jandarma teşkilatı, teknolojik gelişmeler ışığında gücünü ve harekât yeteneğini artırmakta, özverili çalışmalarıyla tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de güven unsurunun yapılanmasında çok ciddi çalışmalara imza atmaktadır. Yurdumuzun her köşesinde, halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan Jandarma teşkilatımız, suç ve suçlu ile mücadelede gösterdiği üstün başarı ile halkımızın güven ve takdirini kazanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, Jandarma teşkilatımızın 179’uncu kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor, halen görevde bulunan teşkilat mensuplarına da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Jandarmanın  179. gurur yılı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör