poyrazoğlu otomotiv

İzcilerden Vatanseverlik yürüyüşü

Denizli İzcileri Gençlik ve Spor Kulübü, her yıl geleneksel hale getirdiği Başkarcı  dağ yürüyüşünü bu yıl Vatanseverlik temasıyla gerçekleştirdi. 136 öğrenci ve 11 lider öğretmenin katıldığı 2.5 saatlik yürüyüşte oyunlar oynandı, marşlar söylendi. 

07-03-2018 18:36
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Her yıl geleneksel hale gelen Denizli İzcileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin Başkarcı Dağ Yürüyüşü’ne Kayhan 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Servergazi İmam Hatip Ortaokulu ve Nermin Osman Akça Ortaokulu’ndan 136 öğrenci ve 11 lider öğretmen katıldı. 

Bu yıl Vatanseverlik temasıyla yapılan yürüyüş  Başkarcı Meydanı’nda tekmil alımı, simit , peynir ve meyve sularının  dağıtımıyla başladı. 2200 metre yüksekliğindeki Başkarcı Dağı’nın zirvesine doğru başlayan yürüyüş 2.5 saat sürdü. Zirvenin eteklerinde mola veren izci grubu çeşitli oyunlar oynadı, marşlar söyledikten sonra dönüş yürüyüşüne geçti.  Yürüyüşe katılan öğrencilerin bir çoğu  böyle bir yürüyüşe ilk defa katıldıklarını,   doğayla baş başa güzel bir gün geçirdiklerini söyledi. 

Denizli İzcileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Derya Özcan, geleneksel hale gelen Başkarcı Dağ Yürüyüşü’nü vatanseverlik temasıyla yaptıklarını, yürüyüş sırasında değişik etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.  Doğa yürüyüşleri ve kampları daha sık yapacaklarını, bu tür etkinliklerin öğrencilerin gelişimlerine büyük katkı sağladığını belirten Özcan, “Amacımız çocuk ve gençlerimizi teknoloji ve diğer bağımlılıklardan uzak tutarak kendine özgüveni olan, doğayı ve canlıları seven topluma faydalı bireyler olmalarına katkı koymak. Yürüyüşümüze her yıl bir tema belirliyoruz. Bu yıl temamızı vatanseverlik olarak belirledi. Dağlar bizim, Vatan bizim sloganıyla yürüyüşü tamamladık” dedi.

Filiz Yığnak

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İzcilerden Vatanseverlik yürüyüşü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör