poyrazoğlu otomotiv etiler

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu:

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, erken seçimin gündemlerinde olmadığını ancak ekonomik durumun Hükümeti seçime zorlayacağına inandığını söyledi.

26-11-2019 16:15

Denizli İl Başkanlığı’nın davetlisi olarak kente gelen İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, önceki akşam  Esnaf Sarayı’nda partililerle bir araya geldi. Ağıralioğlu, dün de Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenledi. Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve İl Başkanı Hasan Akgün’le birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan düzenleyen Ağıralioğlu, Türkiye'de demokrasinin kalitesinin düştüğünü, vatandaşların ekonomik sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını savundu. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin gözden geçirilmesini istediklerini belirten Ağıralioğlu, milletin derdiyle dertlenmeyi bilecek, öngörülebilir bir Türkiye inşa edecek, devlet ciddiyeti olan bir kadroya ihtiyaç duyulduğunu söyledi.  İktidara gelmeleri halinde ülkeyi el birliğiyle ayağa kaldıracaklarını kaydeden Ağıralioğlu, "Bu ülkenin bu sistemden kurtulmasını sağlayacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz AK Parti'deki arkadaşlarımızın düşmanı değiliz.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dahil AK Parti'de uzunca senelerdir memlekete, millete hizmet götürmek için çalışan arkadaşlarımızın hasmı değiliz. Biz onların rakipleriyiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Siyaset 'Ben daha iyisini yapacağım' diyenlerin er meydanıdır" diye konuştu. 

Ağıralioğlu, Türkiye'de geçim derdi varken erken seçimi konuşmanın millete nezaketsizlik anlamına geleceğini ileri sürdü.  Ağıralioğlu, seçimin kamu bütçesinin bozulması anlamına geleceğini kaydederek, "Seçim, iktidara bütün imkanları hovardaca, kamu disiplinini bozacak şekilde harcama imkanı sağlar. Ekonomimiz bunca kırılganlık içerisindeyken yine seçim gibi yükü Türk ekonomisinin üstüne vurmak millete hakaret etmek demektir. Evlatlarıyla beraber intihar edenlerin hatırasını incitmek demektir" ifadelerini kullandı. 

Memleketin ciddiyetle yönetilmesi gerektiğini kaydeden Ağıralioğlu,  "Bizim erken seçim gündemimiz yok. Ekonomik zorluk, yönetim maharetsizliğiyle seçim mecburiyetini doğuracaktır. Öyle diyenler vardır. Yani yönetilemez bir ekonomi mecburen 'artık ben yönetemiyorum' gücü dayanılamaz şekilde seçime mecbur edebilecek gibi bir öngörü var. O öngörüyü böyle demek başka; 'Seçim istiyorum' demek başka bir şeydir. Memleketi yönetemezseniz bu yönetim maharetsizliği sizi seçime mecbur edebilir. O yüzden biz seçim istemiyoruz ama memleketteki yönetim beceriksizliğinin, memleketin dayanılmaz bir yükü haline gelmiş ekonominin belli şartlarda Hükümeti zorlayacağına inanıyoruz” dedi. Ağıralioğlu, Ak Parti’yle bir siyasi beraberlik ve ittifak gündemlerinin de olmadığını söyledi.

Osman Nuri BOYACI

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu:
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör