poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

İYİ Parti Milletvekili Öztürk, çalışmalarını anlattı,  parti içi yaşananları değerlendirdi

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelip, TBMM’deki çalışmaları anlattı, gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Acıpayam ve Bozkurt depreminin ardından Denizli’nin sınıfta kaldığını, Büyükşehir Belediyesi’nde israf olduğunu söyleyen Öztürk, İl Yönetimi’nin görevden alınmasını, “Risk aldım, müdahale ettim. Görevini yapamayan gider” sözleriyle değerlendirdi. 

23-09-2019 12:31

Bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya gelen  Öztürk, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olarak Ankara’ya gittiğini ve Genel Kurul’un açıldığı 1 Ekim’den itibaren elinden geldiğince Denizli’yi temsil etmeye çalıştığını söyledi.  Yeni hükümet sisteminin planlanmış bir şey olmadığını ve kervan yolda düzülür misali işleyiş içinde olduğun gördüklerini anlatan Öztürk, “Hükümette aksamaların farkına vardı ve önümüzdeki süreçte kendi içlerinde revizyon beklentisi söz konusu. İYİ Parti programında güçlendirilmiş parlamenter sistem var ve biz bunu istiyoruz” dedi.  Bir yılda 207 soru önergesi, 4 kanun teklifi ve 7 araştırma önergesi verdiğini belirten Öztürk, Meclisin tatil olduğu dönemde de çalışmalarına devam ettiğini ve 57 soru önergesi daha verdiğini vurguladı.

“Partim için risk aldım”

İl Yönetimi’nin görevden alınmasıyla ilgili iddia ve tartışmalara da açıklık getiren Öztürk,  “Partimiz iki yıllık yeni bir oluşum. Daha fazla hareketli olmamız gerekiyor. Teşkilatların da hareketli olması lazım. Kendim gibi hareketli teşkilatlar olmasını istiyorum. İşini layıkıyla yapmadığını gördüklerim üzerinde de bir değişime gittik, bu da normaldir. Bu nedenle siyaseten risk alarak partimin çıkarları doğrultusunda müdahalede bulundum. Bunun antidemokratik bir müdahale olarak değerlendirilmeyeceğini düşünüyorum. Siyaseten zarar görmeyi göze alarak, partimin zarar görmesine engel oldum” dedi.

Depremde sınıfta kaldı

Acıpayam ve Bozkurt’ta meydana gelmen depremler ve sonrasını değerlendiren Öztürk, “Acıpayam depremi yerel seçimler öncesinde meydana geldi ve iktidar ile yerel yetkilileri her türlü sözü verdi, ancak seçimden sonra askıda kaldı. Seçim sonrası Bozkurt’ta meydana gelen deprem daha büyük olmasına rağmen daha az hasar verdi. Devlet neden var? Bu tür afetler sonrası halkının yanında olmalı. Valilik afet bölgesiyle ilgili açıklama yapıyor, akabinde açıklamanın tam tersi hiçbir şey yapılmıyor. Deprem yaşanan iki ilçe arasında 5 kilometre fark var. Uygulamayı yapan bir insan. Biri kendi imkanlarıyla sorunları çözüyor, diğeri her şeyi devletten bekliyor. Denizli deprem sonrası sınıfta kalmıştır” diye konuştu.

“Sözünü yuttuğunu kabul etmeli”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin suya yaptığı yüzde 20’lik zam ve Başkan Osman Zolan’ın 550 milyon lira daha borçlanma yetkisi almasını da değerlendiren Öztürk, “Borçlanmak çare değildir. Önce israf durdurulmalıdır. İsraf devam ettiği sürece gelecek nesillerimizi de borçtan kurtaramayız” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın seçimlerden önce “2019’da suya zam yok” vaadini de hatırlatan İYİ Partili Öztürk, “Seçimden önce verdiği sözü tutmamak, köprüyü geçtikten sonra zam yapmak doğru değildir. Belki zam yapma gerekçeleri makul olabilir. Ancak verdiği sözü yuttuğunu kabul etmelidir” şeklinde konuştu.

Osman Nuri BOYACI

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İYİ Parti Milletvekili Öztürk, çalışmalarını anlattı,  parti içi yaşananları değerlendirdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör