etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Haziran 2019 Çarşamba

İYİ Parti’den güç birliği çağrısı

CHP ile İYİ Parti arasında yapılan ittifak görüşmelerinin uzlaşmayla sonuçlanması  üzerine Denizli’de gözler İYİ Parti’ye çevrildi. İYİ Parti Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada güç birliği çağrısı yapılırken, ittifakın Büyükşehir Adayının avukat Ümit Bahtiyar olduğu kulislerde güçlü bir şekilde konuşulmaya başlandı. 

14-12-2018 16:15

Yerel seçim ittifakı görüşmelerinin sonuçlanmasının ardından İYİ Parti Denizli İl Yönetim kurulu yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Yaklaşık bir aydır yoğun bir şekilde her iki partinin Genel Başkanları ve genel merkez yöneticilerinin özverili çalışmaları sonucunda partilerimiz Türkiye nüfusunun  yüzde 70’ini kapsayan büyükşehirlerin bir kısmında mutabakata varmışlardır. Meral Akşener ve  Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde oluşturulan bu milletle güç birliğinin başarıya ulaşmasının temel koşulu, her iki parti yöneticilerinin ve tüm Denizlili seçmenlerin bu güç birliğine destek vermesidir. Türkiye’nin ve Denizli’nin ekonomik sorunlarının çözülmesi, kaybolan hukuk ve adaletin yeniden tesis edilmesi, liyakatin tekrar devlet yönetimine dâhil edilmesi gibi temel sorunların çözülmesi ancak bu güç birliğiyle mümkün olacaktır. Denizli’mizde 15 yıldır yapılan tahribat, önümüzdeki 5 yılı birlikte yöneterek giderilecektir. Unutulmamalıdır ki, belediyelerle gelenler, belediyelerle gidecektir. Özlenen ilkeli ve dürüst belediyeciliğin Denizli’mizde hakim olabilmesi için bir değişimin gerekli olduğu aşikardır. Sende mi bende mi  demeden bizde dediğimiz zaman bu değişim seçim sonuçlarında kendini gösterecektir  ve  başarı kaçınılmaz olacaktır” denilerek güç birliği çağrısı yapıldı. 
Bu arada ittifakın büyükşehir adayının avukat Ümit Bahtiyar olacağı kulislerde konuşulmaya başlandı. Mimar İbrahim Şenel ve Ümit Bahtiyar’a adaylık teklifi götürüldüğü, Bahtiyar’ın isminin daha öne çıktığı öğrenildi. Avukat Ümit Bahtiyar, daha önce MHP’nin Denizli Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi adayı olmuştu.
Osman Nuri BOYACI
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İYİ Parti’den güç birliği çağrısı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör