poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

İstismarı önlemek için rehber kitap 

Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından; ihmal ve istismar konusundaki farkındalık ve bilgi düzeylerinin artırılması amacıyla Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme ve Doğru Müdahale İçin Rehber Kitap hazırlandı.

23-10-2019 11:42

Merkezefendi Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda hazırlanan rehber kitabın tanıtımı yapıldı. Etkinliğe  Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İlçe Milli Müdürlükleri yöneticileri, kitabı hazırlayan komisyon üyeleri ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, önemli bir çalışmayı hayata geçirdiklerini belirterek, “Biz eğitimciler birbirimizin her zaman tamamlayıcı unsurları olmalıyız. Tecrübelerimizin yanında aynı zamanda öğrenmeye de açık olmalıyız. Eğitim öğretimin sadece belli bir alanına yoğunlaşmıyoruz. 1150 kurumumuz ve 15 bin öğretmenimizle 200 bine yakın öğrencimize eğitim veriyoruz. Milli eğitimimizi en iyi şekilde yüceltmek siz değerli öğretmenlerimizle gerçekleşiyor. Çocuklarımızla ilgili ihmal ve istismar konularının üzerinde yoğunlaşıyoruz. Bunu yaparken özellikle rehber öğretmen arkadaşlarımızın desteğini alıyoruz. Öğrencilerimizin her biri rehber öğretmenlerimiz tarafından e-rehberlik modülüne işlenmiş olacak. Benim sizlerden istirhamım böyle güzel bir kitabı sahada uygulamanızdır” dedi.

Vali Hasan Karahan ise, ihmal ve istismarın kaynağında çözümünü sağlamak ve farkındalık yaratmak adına güzel bir çalışma yapıldığını söyledi. Karahan, “En önemlisi de okullarımızda rehber öğretmenlerimizin duyarlılıkları bizler için çok değerli. Faydalı, açıklayıcı ve pratik bir kitap. Kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum. Ülke çapında örnek bir eser ortaya çıkmış” dedi. Vali Karahan, 1500 adet basılan ve il genelindeki tüm okullara dağıtılacak rehber kitabı hazırlayan öğretmenleri başarı belgesiyle ödüllendirdi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İstismarı önlemek için rehber kitap 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör