etiler poyrazoğlu otomotiv

İsteyene altın bilezik

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, Pamukkale Halk Eğitim Merkezi tarafından başlatılan CNC Tezgahlar ve Programlama kursunu dernek olarak desteklediklerini ve Denizli’de meslek edinmek isteyenler için çok önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.

25-10-2017 17:47

Makine Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce tertiplenen, Pamukkale Halk Eğitim Merkezi tarafından açılacak olan CNC Tezgahlar ve Programlama Kursu, iş arayan, kendisini bu sektörde geliştirmek isteyen herkesin yer almasını umut ettiklerini açıkladı.

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, “Göreve ilk geldiği günden bu yana mesleki eğitim konusunda başarılı işlere imza atan başta Valimiz Sayın Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz Bey’in katkı ve yönlendirmeleriyle sektörümüzde büyük bir eksikliğini hissettiğimiz CNC Tezgahlar ve Programlama Kursu başlıyor. İş arayanlara umut, sanayi içerisinde kendisini geliştirmek isteyenlere de büyük bir fırsat olarak karşımıza çıkmıştır. Başta Dernek üyelerimizin işletmelerinde çalışan, CNC tezgahları en modern şekilde geliştirmek isteyen, AutoCad, Solidworks, MasterCam gibi uygulamalı tasarım programlarının da yer alacağı bu kursa katılmaları büyük önem arz etmektedir. Meslek Liselerinden ya da başka okullardan mezun olmuş, kendisine meslek arayan herkes bu kursa katılarak, gelecek adına önemli bir yatırım yapmış olacaktır“ dedi.

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi ve Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde, Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Bölümünde CNC Tezgahlar ve Programlama Kursuna kayıt olmak isteyenlerin Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’ne veya 05325695802 nolu telefondan makine öğretmeni İsmail Kara’ya ulaşabilirler.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İsteyene altın bilezik
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör