etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Şubat 2020 Perşembe

İş hayatına ilk adımı attılar

Üniversite öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak ve onlara çalışma disiplini kazandırmak maksadıyla İş Kur tarafından bu yaz ilki düzenlenen Sosyal Çalışma Programları (SÇP) okulların açılması ile birlikte bu ay sona eriyor.

12-09-2019 11:53

Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü yetkilileri, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bünyesinde Sosyal Çalışma Programı kapsamında çalışan öğrencileri yerinde ziyaret etti. Öğrencilerin sorularını yanıtladı; görüş ve önerilerini dinledi. 

Sosyal Çalışma Programı kapsamında çalışan öğrencilere, kendilerini çalıştığı kurumda etkin ve verimli bulup bulmadıkları ve SÇP hakkında düşünceleri soruldu. Öğrenciler , kurumun işleyişini bu program sayesinde görme fırsatı bulduklarını ve işe severek geldiklerini söylediler. Bu program sayesinde verilen işleri yapma gibi sorumlulukların, kendilerini hayata hazırladığını ifade eden öğrenciler, çalıştıkları kurumun bir parçası olmanın verdiği mutluluğu anlattılar.

Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan İŞKUR Denizli İl Müdürü Fatih Işık, SÇP kapsamında çalışma yapan kurumların da öğrencilerin çalışmalarından memnun kaldıklarını belirterek,  “Ülkenin geleceği olan gençlerin hayallerine ulaşması için çalışmayı sürdürerek öğrencileri desteklemeye devam edeceğiz” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İş hayatına ilk adımı attılar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör