etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

İndirim seferberliği dalga dalga yayılıyor

Zam furyasına karşı başlatılan ‘Enflasyonla Topyekun Mücadele’ için, Türkiye genelinde katılımcılar hızla artarken, Denizli’de Pamukkale Belediyesi başta olmak üzere iki firma daha yüzde 10 indirim başlattı. 

12-10-2018 15:37

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın önceki gün duyurduğu Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı, tüm sektörlere yayılan bir ‘harekete’ dönüştü. 

Türkiye genelinde ulaşımdan mücevhere, mobilyadan gıdaya, giyimden optiğe kadar tüketicinin cebini birebir ilgilendiren, perakende ürün ve hizmet sunan şirketler kampanyaya katılıyor. Katılım perakende ile de sınırlı değil. Sanayi, tarım ve inşaat alanında faaliyet gösteren üreticilere ürün ve hizmet sağlayan firmalar da indirim yapacaklarını duyuruyor. 
Gürlesin’den tam destek

Denizli’de kampanyaya ilk desteği Pamukkale Belediyesi Pamukkale Belediyesi, PAKTAŞ’ın işletmesindeki sosyal tesislerde yüzde 10 indirimli satışlara başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, eylül ayında yüzde 24.5’e ulaşan enflasyonla mücadele kapsamında asgari yüzde 10 indirim kampanyasına destek verdiklerini açıkladı. Başkan Gürlesin bu kapsamda PAKTAŞ’ın işlettiği Pamukkale Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde yüzde 10 indirim uygulamasını başlattıklarını söyledi. 

Aytur Center indirime gitti
Ardından, Denizli’nin köklü kuruluşlarından Aytur Center’in yetkilileri tüm ürünlerde en az yüzde 10 indirime gittiklerini duyurdu. Yıllardır elden taksit imkânı da sunan şirketin bu duyarlı davranışı vatandaşların yoğun ilgisine neden oldu. Denizli ve Sarayköy’deki 4 mağazalarında uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade eden Aytur Center Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Orhan, “İndirim uygulamamız Bayramyeri, İstiklal, İkinci Ticari Yol ve Sarayköy’de uygulanıyor” dedi.

Aynes’ten destek açıklaması
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturma kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen Aynes Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Karamustafa, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na etkili bir şekilde destek vereceklerini belirterek, "Aynes markalı ürünlerde en az yüzde 10 indirim uygulayarak enflasyonla mücadeleye katılmaktan büyük onur duyuyoruz" dedi.

Karamustafa, Aynes'in üretim hacmini artırdıklarını, üreterek büyüdüklerini bildirdi. Aynes Gıda'nın, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek amacıyla çalışma yaptığını aktaran Karamustafa, "Kamu ve özel sektörün el ele vererek başlattığı bu mücadelenin başarılı olacağına olan inancımız tamdır. Aynes markalı ürünlerde en az yüzde 10 indirim uygulayarak enflasyonla mücadeleye katılmaktan büyük onur duyuyoruz" diye konuştu. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İndirim seferberliği dalga dalga yayılıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör