poyrazoğlu otomotiv etiler

İmar Barışı Danışma Ofisi oluşturuldu 

Pamukkale Belediyesi, İmar Barışı’ndan yararlanmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlamak ve yardımcı olmak amacıyla İmar Barışı Danışmanlık Ofisi kurdu. 

28-06-2018 18:21

Pamukkale Belediyesi tarafından Pamuk Kafe’de oluşturulan İmar Barışı Danışmanlık Ofisi, yasadan yararlanmak isteyen vatandaşlara hizmet veriyor.  Mevzuata aykırı yapılara yasal düzenleme konusunda uygulanacak olan  ve kamuoyunda “İmar Barışı” olarak bilinen yasadan yararlanmak isteyen vatandaşları bilgilendirmek ve yardımcı olmak amacıyla kurulan ofisle ilgili bilgi veren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Belediyelerin asli görevi olmamasına rağmen, Pamukkale Belediyesi olarak bir ilke imza attık ve vatandaşımızı bilgilendirmek, yardımcı olmak için belediyemiz bünyesinde İmar Barışı Danışma Ofisi açtık” dedi.

Pamukkale Belediyesi, e-devlet üzerinden yapılacak başvurularda vatandaşların sorun yaşamamaları için YSE bulunan ana hizmet binasında İmar Barışı Danışma Ofisi oluşturdu. “İmar Barışı nedir?”, “Kimlerin imar barışına ihtiyacı var?”, “İmar barışına nasıl başvurulur?” konularında bilgilendirmenin yapıldığı ve vatandaşların başvurularını da anında değerlendirilen Danışma Ofisi’nde ofisinde vatandaşlarla bir araya gelen Gürlesin, “Hükümetimizin yaptığı devrim niteliğindeki bu düzenleme ile binlerce vatandaşımızın mağduriyeti ortadan kalkmış olacak” diye konuştu.

Başkan Gürlesin,  ayrıca vatandaşları uyararak başvuruların 31 Ekim tarihinde son bulduğunu belirterek vatandaşların bu süre içerisinde kesinlikle başvuru yapmalarını istedi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İmar Barışı Danışma Ofisi oluşturuldu 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör