poyrazoğlu otomotiv
22 Mayıs 2019 Çarşamba

İlk yardımı öğrendiler

İl Sağlık Müdürlüğü’nün Hisar Mahallesi’nde açtığı ilk yardım eğitimi tamamlandı. İki gün süren eğitimlerde başarılı olan 30 kursiyer sertifikalarını törenle aldı.

17-11-2018 10:16

Hisar Mahalle Muhtarlığı önünde yapılan sertifika dağıtım törenine Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Hisar Mahalle Muhtarı Aynur Dindar ve sertifika almaya hak kazanan vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, Hisar Mahalle Muhtarlığı tarafından kendilerine gelen talep üzerine mahallede ilk yardım eğitimi düzenlediklerini söyledi. İki gün boyunca 30 kişiye ilk yardım eğitimi verildiğini söylediğini belirten Öztürk, “Herhangi bir acil sağlık probleminde 112’yi aradığınızda ambulanslarımız acil yardımda bulunmak için derhal gelmektedir. Sağlık ekiplerinin olay yerine gelinceye kadar geçen sürede ilk yardımın bilinçli ve doğru olarak yapılması hayat kurtarıcı olabilir. İlk yardımın geniş kitleler tarafından bilinmesi çok önemlidir. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin büyük bölümü ev hanımı ve anne. Evde ufuk tefek kazalar olabilir. Bundan sonra eminim ki; Hisar Mahallesinde ufak tefek yaralanmalar olduğunda sağlık görevlileri gelinceye kadar hepiniz olaya müdahalede bulunacaksınız” dedi.

Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu ise konuşmasında,  acil olaylarda ilk yardımın hayat kurtarıcı olduğunu söyledi. Uslu,  ilkyardım eğitiminin Hisar Mahallesi’nde verilmiş olmasının da mahallenin konumu açından önemli olduğunu vurguladı.  Konuşmalardan sona eğitimini başarıyla tamamlayan 30 kişiye sertifikaları verildi. 

Haber Merkezi 

 

                                                                              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İlk yardımı öğrendiler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör