poyrazoğlu otomotiv etiler

İlk kafile pazar günü yola çıkıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 50-75 yaş arası vatandaşlar için düzenlediği Bursa-Çanakkale gezileri tekrar başlıyor. İlk kafile 1Nisan Pazar günü yola çıkacak. Bu yıl 18 bin kişi Bursa, Çanakkale gezisi ile tarihe tanıklık edecek. 

28-03-2018 18:43

Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelindeki 50- 75 yaş arası vatandaşları, kahramanlık destanlarının yazıldığı Çanakkale ile Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşıyan, tarihi ve kültürel değerleri ile öne çıkan  Bursa'ya düzenlediği kültür gezisi kaldığı yerden devam ediyor. Haftada  iki  kez düzenlenecek gezi için ilk kafile 1Nisan   Pazar günü yola çıkacak. Bu yıl Denizli merkezi ve 19 ilçeden  toplam 18 bin kişinin geziye katılması planlanıyor. Başvuruların belirlenen sayıdan fazla olması halinde geziye katılacaklar kurayla belirlenecek.

Tarihle iç içe 2 gün

Gezinin ilk durağı Bursa olacak. Bursa Ulu Cami’de kılınacak sabah namazının ardından, Emir Sultan Külliyesi, Çelebi Mehmet ve Yeşil Türbe, Saat Kulesi, Kozahan Çarşısı, Orhan Gazi ve Osman Gazi’nin Tophane’deki türbeleri ziyaret edildikten sonra Çanakkale’ye hareket edilecek. Gezinin ikinci gününde ise, Lapseki’den feribotla Gelibolu yarım adasına geçilecek. Tekne ile boğaz turu yapacak olan kafileye Çanakkale Savaşı anlatılacak. Gün boyu rehber eşliğinde Kilit Bahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyid Onbaşı, Sahra Hastaneleri Şehitlikleri, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş, Conk Bayırı, Kanlı Sırt Tepesi, 57. Alay ve diğer şehitlikler ziyaret edilecek.

Başvuru tarihine dikkat

Ücretsiz gezi için son müracaat tarihi kent merkezinde ikamet edenler için 31 Mart, ilçelerde ikamet edenler için 15 Nisan olarak belirlendi. Tarihe Yolculuk gezisine katılmak isteyenler başvurularını merkezde oturuyorlarsa Denizli Büyükşehir Belediyesi, www.denizli.bel.tr internet adresinden, Anafartalar, Atalar, Kayıhan, Aktepe, Gökpınar, Fatih ve Sevindik Sosyal Etkinlik Merkezleri’nden yapabilecek. İlçelerde ise başvurular Büyükşehir Belediyesi’nin 'ilçe kayıt bürolarından' ve www.denizli.bel.tr internet adresinden gerçekleştirilebilecek.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İlk kafile pazar günü yola çıkıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör