poyrazoğlu otomotiv etiler

İlk ders zili çaldı

Denizli’de 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı, okullarına yeni başlayacak öğrenciler için Uyum Programı ile başladı. Ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise birinci sınıf öğrencileri için uyum programı kapsamında ilk zil çaldı. 

06-09-2019 11:43

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 14 yıldan bu yana uygulanan Uyum Programı kapsamında 13 bin 748 okul öncesi öğrencisi, 13 bin 755 ilkokul birinci sınıf öğrencisi, 14 bin 684 ortaokul birinci sınıf öğrencisi ile 14 bin 87 lise öğrencisi için ilk ders zili çaldı.  Özellikle ana sınıfına ve ilkokul birinci sınıfa başlayan minikler anne ve babalarının eşliğinde okullarına gidip, sıralarına oturmanın heyecanını yaşadı. 

Uyum Programı, Bağbaşı Mahallesi’ndeki Denizli Ticaret Odası Ahi Sinan İlkokulu’nda da başladı. Minik öğrenciler  eğitim hayatlarının ilk gününe başlamanın mutluluğunu ve heyecanıyla anne ve babalarının ellerini tutarak okula gitti, sıralarına oturup öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tanıştı. Ahi Sinan İlkokulu’nda 5 şubede 152 öğrenci birinci sınıfa, 4 şubede ise 84 öğrenci ana sınıfına başladı. 

Ahi Sinan İlkokulu Müdürü Remzi Kavurkacı, eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederek, velilerden destek istedi. Kavurkacı, “Okulla tanışan çocuklarımıza özgüven yükleyin. Okula uyum sağlamaları için destek olun. 2023 Vizyon Belgesi doğrultusunda çocuklarımızın yaratıcılığının ve el becerilerinin gelişmesi için beceri atölyelerini en kısa sürede kuracağız. Başarı okul, öğretmen, veli ve öğrencinin ortak çabası ile gelir” dedi. 

Filiz YIĞNAK

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İlk ders zili çaldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör