poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

İlçioğlu’na yeni görev

Denizlili bürokrat Saim İlçioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ın müşavirliğine getirildi. Yıldırım’a Ulaştırma Bakanlığı döneminden bu yana danışmanlık yapan İlçioğlu, son olarak Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu. 

19-09-2018 12:28

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a Ulaştırma Bakanlığı döneminden bu yana danışmanlığını yapan Saim İlçioğlu, TBMM müşavirliğine getirildi. Aslen Çallı olan Denizlili bürokrat TBMM Başkan Müşaviri olarak atandı. Son olarak Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı olan İlçioğlu, Karayolları Düzenleme Genel Müdürlüğü görevinde de bulunmuştu. 

SAİM İLÇİOĞLU KİMDİR?

Saim İlçioğlu, 1963 yılında Denizli Çal’da doğdu. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Özel sektörde çeşitli görevlerde bulundu. İçişleri Bakanlığı Kontrolör- Kontrolör Kurulu Başkan Yardımcılığı, Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettiş görevlerini yürüttükten sonra 2010 yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na müşavir olarak atandı. 2004-2014 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı Bakan Danışmanı, 2014-2015 yılları arasında Ekonomi Bakanlığı Bakan Danışmanı, görevlerini yürüttü. Karayolu Düzenleme Genel Müdürü görevini yürüten İlçioğlu,  aynı zamanda; Başbakanlık Tanıtma Fonu Genel Sekreter, Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu Başkanı, PTT Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptı. İlçioğlu, TBMM Başkan Müşavirliği görevine getirilmeden önce son olarak Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptı. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İlçioğlu’na yeni görev
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör