poyrazoğlu otomotiv etiler

İlçeler beyaza büründü

Denizli, kışın etkisini hissetmeye başladı. Kentin yüksek kesimlerinde ve ilçelerde kar yağışı etkili olurken, kent merkezine zaman zaman karla karışık yağmur yağdı. 

19-01-2018 17:49

Kent merkezinde yağmur ve soğuk hava etkisini hissettirirken, Çameli, Acıpayam, Tavas, Kale, Serinhisar ve Baklan’a kar yağdı. Bu ilçelerde özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı daha yoğun görüldü.  Özellikle Bağbaşı Yaylası’nda kar ortaya mükemmel manzaralar çıkardı. Kar yağışı nedeniyle şehirlerarası yollarda zaman zaman aksamalar meydana geldi. Trafik ekipleri sürücüleri uyardı.

Belediyeler yolları açtı

Belediye ekipleri de kar yağışının etkisini hissettirdiği yüksek bölgelerde mahallerin yollarını açmak için temizleme çalışmaları yaptı. Pamukkale Belediyesi, beyaza bürünen Belenardıç, Akçapınar, Uzunpınar, Gözler, Kurtluca ve Güzelpınar’da  yol açma çalışmaları yaptı. Kar kalınlığının 10-15 santimetreye yükseldiği yollarda Pamukkale Belediyesi ekipleri, dün sabah saatlerinden itibaren temizleme çalışmalarına başladı. 1 grayder, 2 tuzlama aracı,1 kepçe ve 1 kamyon ile 12 kişilik ekip yoğun mesai harcayarak yüksek kesimlerdeki mahallelerin yollarını temizledi. 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kar yağışının ilçenin yüksek kesimlerinde etkisini gösterdiğini belirterek, “Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz kar yağışının etkili olduğu yerlerde çalışmalarına devam ediyor. Biz önceden yapılan planlamayla kar yağışının başlamasıyla birlikte yolları açık tutmak için çalışmalara hemen başlıyoruz. Özellikle Kurtluca, Gözler ve Uzunpınar bölgesinde yolların açık kalması için ekiplerimiz çalışıyor. Amacımız kar nedeniyle ilçemizde hiçbir yolumuzun kapanmaması” dedi.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İlçeler beyaza büründü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör