etiler poyrazoğlu otomotiv

İl Müftülüğü’nün gençlik programları devam ediyor

İl Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörlüğü’nün liseli kız öğrencilerine yönelik planladığı yaz kursunda Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve siyer derslerinin yanında sosyal ve sanatsal faaliyetler de bütün hızıyla devam ediyor.

18-08-2018 14:30

İl Gençlik Koordinatörlüğü’nün başkanlığında Merkezefendi ve Pamukkale İlçe Müftülükleri’nin gençlik koordinatörlüklerinin katkılarıyla hazırlanan ve 25 Haziranda başlayan sekiz haftalık programa  60 kız öğrenci katıldı.

Çalışmalar hakkında açıklamada bulunan İl Gençlik Koordinatörü Vaiz Ayşe Altuntepe, "Gençleri sıkmadan, sevdirmeye dayalı bir eğitimle, tatil dönemlerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamayı amaçladık. 8 haftalık kursumuz gençlerimizin büyük ilgi ve beğenisi ile Kezban Ali Çınar İmam Hatip Ortaokulu ile Bereketli İmam Hatip Ortaokullarında devam etmektedir. Projemiz kapsamında verilen eğitimlerimiz sayesinde gençlerimiz; Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve siyer derslerinin yanı sıra kokulu taş, seramik boyama, karikatür çizimi gibi sanatsal faaliyetlerle sosyal becerilerini geliştirip eğlenerek öğreniyorlar. Sanatsal etkinliklerin yanı sıra Denizli’nin en güzel mekânlarında gerçekleştirilen piknikler, kahvaltı programları, çeşitli yarışmalar gençlerin motivasyonlarını artırıyor" dedi. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İl Müftülüğü’nün gençlik programları devam ediyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör