etiler poyrazoğlu otomotiv
24 Şubat 2020 Pazartesi

İl Başkanı Bozkurt ve yönetimi  gerekçe olarak milletvekilini gösterdi

İYİ Parti’de İl Yönetim Kurulu toplu olarak istifa etti. Yönetimiyle birlikte basın toplantısı düzenleyen   İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, “Vekilimiz 'Artık ben bu olaya el koyuyorum. İl yönetimi düşmüştür ve görevi bitmiştir’ dedi. Biz  sürtüşmenin devam etmemesi ve partimize zarar vermemek için ortak istifa kararı aldık” diye konuştu.

03-09-2019 12:09

İYİ Parti Denizli Teşkilatında bir süreden beri Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ile İl Yönetimi arasında yaşandığı ileri sürülen anlaşmazlık İl Yönetimi’nin toplu istifasıyla sonuçlandı. İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde Başkan Yardımcısı Yücel Yılmaz, İl Disiplin Kurulu Başkanı Fikret Karatepe, İl Danışma Kurulu Başkanı Necati Caner ve Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Özdemir’le birlikte basın toplantısı düzenleyerek istifa kararını açıkladı. Bozkurt, istifalarına gerekçe olarak milletvekili Öztürk’ü gösterdi. 

Şubat ayında Genel Merkez tarafından İl Başkanı olarak atandığını belirten Bozkurt, bir süredir Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ile aralarında bir takım yönetimsel farklılıklar oluştuğunu belirtti. Parti içinde demokrasi ve kurulların tam çalışmasını, istişare esasının dikkate alınmasını istediklerini ancak bugüne kadar görüşmelerin olumlu netice yaratmadığını ifade eden Bozkurt, kongre kararı alınmaması sonrası yaşananların kendilerini istifa noktasına getirdiğini bildirdi.    

30 Ağustos Cuma günü milletvekili Yasin Öztürk’ün il binasına geldiğini belirten Bozkurt, “Atandıktan sonra 45 gün içinde kongre kararı almadığımız için sayın vekil, geçen gün il yönetimine gelerek 'Artık ben bu olaya el koyuyorum. İl yönetimi düşmüştür ve görevi bitmiştir' dedi. Bu yöntem bize göre sakıncalıydı. Biz bu aşamadan itibaren böyle bir sürtüşmenin devam etmemesi ve partimize zarar vermemesi gerektiğini düşündük. 'Biz hatalı olabiliriz ve bu işte yanlış düşünüyor olabiliriz' diyerek o gün orayı boşalttık. Bu sebeple yönetim kurulu üyeleriyle aldığımız ortak kararla istifa ediyoruz"  dedi. 

Görevden alınmalarının söz konusu olmadığını, kendilerinin istifa ettiklerini söyleyen Bozkurt, tüzüğe göre atanan yönetimlerin 45 gün içinde kongreye gitmesi gerektiğine işaret ederek,  “Sadece Denizli değil, birkaç il hariç Türkiye genelinde il yönetimleri atamayla göreve geldi. Mahkeme kararıyla kongreye gidilen iller dışındaki yerlerde atama yönetimler görevde. Biz görevden alınmadık, yerimize de atama yapılmadı. Yaşanan rahatsızlık baskı oluşturdu. Biz bir atama yazısıyla geldik, yine bir yazıyla gitmek isterdik. İl yönetimi ile milletvekili anlaşamıyorsa, vekili değiştiremeyeceğinize göre yönetim değişir. Sürtüşme yaşamamak için sürecin önünü açma kararı aldık” diye konuştu.

Osman Nuri BOYACI

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İl Başkanı Bozkurt ve yönetimi  gerekçe olarak milletvekilini gösterdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör