poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

İki ilçede vahşi depolamaya son

Büyükşehir Belediyesi, Buldan ve Güney ilçelerinde de vahşi depolamaya son vereceği Katı Atık Aktarma İstasyonu projesinde sona geldi. Proje ile 2 ilçeden toplanan günlük 50 ton atığın vahşi depolanmasına son verilecek.

02-12-2019 17:13

Denizli’de vahşi depolamayı sona erdirmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Buldan-Güney Katı Atık Aktarma İstasyonu projesinde sona geldi.  Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapımı süren  tesiste Buldan ve Güney ilçelerinden toplanan günlük 50 ton evsel katı atığın nakil işlemi gerçekleştirilecek. Yaklaşık 7 bin  metrekare büyüklüğündeki alanda inşa edilen katı atık aktarma istasyonu ile 2 ilçeden toplanan evsel katı atıklar küçük araçlardan büyük araçlara aktarılarak Katı Atık Depolama Tesisi'ne taşınacak.

Projenin hayata geçirilmesi ile söz konusu ilçelerden tesise karışık olarak getirilecek evsel katı atıklar ve evsel nitelikli endüstriyel atıklar Katı Atık Depolama Tesisi bünyesinde düzenli depolama suretiyle bertaraf edilecek. Burada atık piller geçici olarak depolanacak ve ambalaj atıkları ise ekonomiye geri kazandırılacak. Tesis ile katı atıkları vahşi depolayan Buldan ve Güney ilçelerinde oluşan riskler de ortadan kalkacak.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İki ilçede vahşi depolamaya son
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör