poyrazoğlu otomotiv etiler

İki hayırsever Buldan Belediyesi’ne evini ve tarlasını bağışladı

Buldan’da iki hayırsever gayrimenkullerini belediye bağışladı. Mahmut Ballar’ın  müze ve belediye konuk evi yapılması şartıyla tescilli evini,  Şevval Duygu Duman ise Kadıköy’deki 605 metrekarelik tarlasını, musalla taşı ve cenaze namazı kılınabilecek alan yapılması şartıyla bağışlaması mecliste kabul edildi.

07-10-2019 19:21

Buldan Belediye Meclisi, ekim ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda,  vatandaşların bağış talepleri görüşüldü.  Hayırsever Mahmut Ballar’ın, Çarşı Mahallesi’ndeki tescilli evini,  müze ve belediye konuk evi olarak kullanılması şartıyla belediyeye bağışlamak istediğine dair talebi oy birliği ile kabul edildi.  Şevval Duygu Duman’ın, Kadıköy Mahallesi’ndeki 605 metrekare tarlasını, musalla taşı ve cenaze namazı kılınacak alan yapılması şartıyla ücretsiz olarak bağışlamak istediğine dair dilekçesi oy birliği ile ilgili komisyona havale edildi.   Duman’ın bağış talebi Meclis’te kabul edilmesi halinde Kadıköy Mahalle kabristanlığındaki önemli bir eksiklik giderilmiş olacak.  

Belediyeye yaptıkları bağışlardan dolayı vatandaşlara teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “ilçemizde restore edilerek turizme kazandırılmayı bekleyen çok sayıda tescilli binamız var.  Belediye olarak gerek kamulaştırarak, gerekse bağışları kabul ederek tescilli yapıları Buldan’a kazandırıyoruz. Ancak belediye imkanlarımız kısıtlı.  Biz tescilli yapıların vatandaşlar tarafından da restore edilip, ilçenin mimarisine ve görünümüne daha estetik ve geleneksel bir yapı kazandırılmasını hedefliyoruz. Bu konuda tescilli evlerini restore ettirmek isteyen vatandaşlarımıza Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ücretsiz proje desteği var.  Belediye olarak biz de gerekli desteği de vermeye hazırız” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İki hayırsever Buldan Belediyesi’ne evini ve tarlasını bağışladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör