poyrazoğlu otomotiv etiler
18 Şubat 2019 Pazartesi

İhracatta artışa devam

Denizli İhracatçılar Birliği haziran ayı ihracat rakamlarını açıkladı. DENİB’in açıkladığı verilere göre Denizli ihracatında yüzde 1’lik artış gerçekleşti. TİM’in açıkladığı ihracat rakamlarına göre ise Denizli ihracat  8,2 artarak 274 milyon dolar  olarak gerçekleşti. 

03-07-2018 17:16

DENİB ve TİM haziran ihracat rakamlarını açıkladı. Türkiye İhracatçılar Meclisi  tarafından açıklanan Denizli ihracatı haziran ayında yüzde 8,2 oranında arttı. Haziran ayında 274 milyon dolar  ihracat gerçekleştiren Denizli’nin 2018’in ilk altı aylık dönemindeki  ihracatı ise yüzde 18,1 artarak 1 milyar 685 milyon doları geride bıraktı. DENİB üzerinden gerçekleştirilen ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1 artarak, 206 milyon dolar oldu. Ocak-Haziran döneminde ise, DENİB ihracatı yüzde 8,9 oranında artarak 1 milyar 278 milyon dolar oldu.  oldu. Türkiye genelinde yapılan ihracat ise haziran ayında yüzde 5 artarak 12 milyar 601 milyon dolara yükseldi.  
Haziran ayı ihracat verilerini değerlendiren DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli’nin ihracat artış performansını sürdürdüğünü belirtti. Yeni TİM Başkanı İsmail Gülle ve ekibini tebrik eden Memişoğlu, “TİM’in 25. Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. İhracat gemisinin kaptanlığını 10 yıldır başarılı bir şekilde yürüten ve ülkemiz ihracatının sürdürülebilir bir şekilde artması noktasında büyük emekleri olan Mehmet Büyükekşi’ye teşekkür ediyoruz. Yeni TİM Başkanımız İsmail Gülle ve ekibini tebrik ediyor, görev süresi boyunca başarı dileklerimizi sunuyoruz. Yeni Başkanımızın liderliğinde yeni rekorlar ve güçlü ihracat artışlarının devam edeceğine inanıyoruz” dedi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İhracatta artışa devam
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör