poyrazoğlu otomotiv

İhracat yüz güldürüyor

Denizli’nin temmuz ayı ihracatı yüzde 14.1 artarak 279 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ocak-Temmuz dönemi ihracatın geçen yıla göre 17.5 artarak 1 milyar 963 milyon dolara ulaştığını söyleyen Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “Denizli, ülkemiz ihracatına katkısını güçlü bir şekilde sürdürüyor” dedi.

02-08-2018 16:06

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu,  Denizli’nin ihracat rakamlarını açıkladı, Türkiye’nin ihracat performansını değerlendirdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, temmuz ayı ihracat rakamlarının açıklandığını belirten Memişoğlu, “Ülkemiz ihracatının güçlü artışının geride bıraktığımız ayda da devam ettiğini görüyoruz. Temmuz ayında yüzde 11,8 oranında artan ve 14,1 milyar doları  geride bırakan ihracatın, bugüne kadar ulaşılan en yüksek temmuz ayı ihracatı olarak kayıtlara geçtiğini ifade edebiliriz. Ocak-Temmuz döneminde ise yüzde 7 oranında artan ülkemiz ihracatı, 96,3 milyar dolara ulaştı.  Haziran ayı hariç her ay ihracat rekoru kırılmasının ülkemiz ekonomisi adına son derece önemli olduğunu belirtebiliriz” dedi. 

TİM tarafından açıklanan Denizli ihracatının temmuz ayında yüzde 14,1 oranında arttığını ve 279 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirten Memişoğlu, “ Ocak-Temmuz döneminde, Denizli ihracatındaki artış oranı yüzde 17,5 ve ilimiz ihracatının bu dönemde ulaştığı değer 1 milyar 963 milyon dolar. DENİB üzerinden yapılan ihracatımız, temmuz ayında yüzde 2,1 oranında artarak 202 milyon dolar oldu. Yılın ilk yedi ayında ise, DENİB ihracatı yüzde 7,9 oranında yükselişle 1 milyar 479 milyon dolara ulaştı” diye konuştu. 

Denizli’nin ülke ihracatına katkısını güçlü bir şekilde sürdürdüğünü söyleyen Memişoğlu, bir diğer önemli gelişmenin de,  ilk yedi aylık dönemde DENİB ve Denizli ihracatının oransal olarak artışının, Türkiye’nin artış ortalamasının üstünde olması olduğunu vurguladı.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İhracat yüz güldürüyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör