etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

İğrenç olayda 7 tutuklama 

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, Kale’de 14 yaşındaki N.D. isimli genç kıza nitelikli cinsel istismar suçu ile ilgili olarak gözaltına alınan 6’sı Suriye uyruklu 7 şüphelinin tutuklandığını, olaya karıştıkları iddia edilen 3 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı.

12-10-2018 10:57

Kale İlçesi’nde infiale yol açan 14 yaşındaki N.D.’ye nitelikli cinsel istismar suçuyla ilgili olarak Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı açıklama yaptı. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz tarafından yapılan yazılı açıklamada, yapılan müracaat üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtilerek, “Kale Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan ihbar ve müracaat üzerine 14 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik 10 kişinin nitelikli cinsel istismar suçunu işlediklerinin iddia olunduğu, bunun üzerine derhal Kale Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturmaya başlandığı, mağdurenin cinsel istismara dair raporlarının aldırıldığı, beyanları doğrultusunda şüphelilerden biri  Türk vatandaşı, altısı Suriye uyruklu olmak üzere toplam yedi kişinin yakalandığı, bu kişilerin Kale Sulh Ceza Hakimliğince sorgularının ardından tutuklandıkları, olaya karıştıkları iddia edilen diğer üç kişinin ise kimliklerinin tespiti ve yakalanmaları için çalışmaların devam ettiği, soruşturmanın kapsamlı olarak yürütüldüğü kamuoyuna saygıyla sunulur” ifadelerine yer verildi.

100  Suriyeli ilçeden tahliye edildi

Olayın duyulması Kale’de infiale yol açmış, Adliye önünde yüzlerce kişi toplanmış, polis Adliye binası önünde geniş güvenlik önlemleri almıştı. Çevik Kuvvet ve Özel Harekat zırhlı araçlar ile adliye çevresinde toplanan ve sayıları yüzleri bulan vatandaşın binaya yaklaşmasına izin vermemişti. Kale Belediyesi tarafından kalabalığın öfkesini dindirmek için ilçedeki Suriyelilerin tahliye edildiğine dair anonslar yapıldı. Kele Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç ve Kale Kaymakamı Murat Güneş, kalabalığa sağduyu çağrısında bulunarak sakin olmalarını istedi. Ayrıca ilçedeki 100’e yakın Suriyelinin polis tarafından güvenlik önlemleri altında tahliye edildiği öğrenildi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İğrenç olayda 7 tutuklama 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör