poyrazoğlu otomotiv
22 Mayıs 2019 Çarşamba

İçimizdeki Atatürk’ü anlattı

Pamukkale Üniversitesi Genç Bilgeler Topluluğu tarafından Atatürk Haftası kapsamında, İçimizden Biri Mustafa Kemal Atatürk konferansı düzenlendi. Konuşmacı Tahir Kodal, Atatürk’ün insani yönlerini öne çıkaran bir konuşma yaptı.

20-11-2018 10:58

Genç Bilgeler Topluluğu’nun düzenlediği konferansa Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tahir Kodal konuşmacı olarak katıldı. Engin Aksel Konferans Salonu’nda düzenlenen programa akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Genç Bilgeler Topluluğu Başkanı Talha Dalkılıç yaptı. Dalkılıç, “ Topluluk olarak farklı alanlarda etkinlikler düzenledik. Bugün de çok anlamlı bir konferansla huzurlarınızdayız. 80 yıl önce vefat eden bir büyük lideri anmak ve anlamak için bir araya geldik” şeklinde konuştu. 

Sunum öncesi günün anlam ve önemine değinen Kodal, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi bu anlamlı etkinlikte rahmetle ve minnetle andığını ifade etti. Genç Bilgeler Topluluğu tarafından düzenlenen bu etkinliğe katkı sağlamanın verdiği memnuniyeti dile getiren Kodal, “Mustafa Kemal Atatürk, daha çok devlet kurucusu, asker, siyaset adamı kimliğiyle biliniyor. Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ü insan olarak konuşacağız” dedi. 

Kodal’ın yaptığı sunumun ardından konferans, öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk’ün sevdiği şarkılar konseri ve şiir dinletisiyle son buldu. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İçimizdeki Atatürk’ü anlattı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör