poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Hüsem Dede’nin  evlilik serüveni

İlk eşinin vefatından sonra 3 evlilik daha yapan ancak iki eşi tarafından aldatılıp, uyutularak evi boşaltılan 6 çocuk babası, 13 torun dedesi HüsemToycu, beşinci evliliğinde aradığı aşkı ve sadakati buldu. 10 yıldır Nazik hanım ile mutlu bir evlilik süren Toycu, “Artık evlilik benim için kabus olmaktan çıktı” dedi.

13-07-2018 16:36

Bozkurt’a bağlı TutLuca Mahallesi’nde yaşayan, yakınları ve arkadaşları tarafından ‘Bıli Dayı’ olarak bilinen 79 yaşındaki HüsemToycu, bölgede yaptığı evliliklerle tanınıyor. Altı çocuğunun annesi ilk eşinin vefatından sonra yaptığı evliliklerle hayatı  kabusa dönen Toycu’nun yaşamı Bozkurt’ta adeta roman gibi anlatılıyor.

İKİNCİ EŞİNİ YAKINIYLA YAKALADI
İşçi emeklisi HüsemToycu, 6 çocuğunun annesi ilk eşi Ümmü Hanım’ı 1960 yılında kaybettikten sonra yalnız yaşamaya dayanamadığını belirterek, evlilik serüveninin  başladığını söyledi. İkinci eşi Z.T. ile 3 ay evli kaldığını belirten Toycu, “Kendisini bir yakınımla aldatırken yakaladım. Elimi kana bulamak yerine boşanmayı tercih ettim” dedi.


ÜÇÜNCÜ EŞ EVİNİ BOŞALTIP KAÇTI

Aradan bir yıl geçtikten sonra evlilik yolunda şansını bir kez daha deneyen HüsemToycu, “Çevre mahallelerden arkadaşlarımın tavsiyesiyle 3.  eşim F.’yi tanıdım. 13 yıllık evliliğin sonunda beni aldatırken suçüstü yakaladım. Ailesiyle birlikte beni ikna için eve geldiler. Gece bana uyku hapı içirmişler. Sabah kalktığımda evdeki tüm beyaz eşyalar ve altınların çalındığını  fark ettim. Şikayetçi oldum. Mahkeme kararıyla boşandım. Ancak eşyalarımı geri alamadım” dedi.

DÖRDÜNCÜ EŞ AKLİ DENGESİ BOZUK ÇIKTI
Yaşının ilerlemesiyle kalan ömrünü yalnız geçirmek istemeyen Toycu, yaşadığı talihsiz olaylardan yılmadı ve 4. evliliğini yapmak için harekete geçti. Bir süre sonra N. ile tanışan HüsemToycu, görme yeteneğini kaybetmiş olan eşine bu kez resmi nikah değil, imam nikahı yaptı. Bir süre sonra N.’nin akli dengesinin de bozuk olduğunu fark eden Toycu, bir yıl süren bu evliliği de noktaladı.


AŞKI VE SADAKATİ NAZİK HANIMDA BULDU
Beşinci evliliğini, yine yakınlarının tavsiyesi ile Aydın’ın Germencik İlçesi’nden Nazik Hanım ile yapan HüsemToycu, 10 yıldır mutlu bir yaşam sürüyor. 65 yaşındaki Nazik Toycu, “Allah herkese böyle bir eş nasip etsin” dediği HüsemToycu’dan sevgi ve sadakatini esirgemediğini söylüyor. Günlerinin büyük bölümünü evinin bahçesine yaptığı Atatürk ve Türk Bayrakları ile süslenmiş çardakta geçiren çift, her bayramda ziyaretlerine gelen 6 çocuk ve 13 torunun yolunu gözlüyor. Kendisi için kabusa dönen evliliklerin geride kaldığını belirten HüsemToycu, “Ben ve çocuklarım Nazik Hanımı çok sevdik. Kalan ömrümüzü huzur ve sevgi dolu geçirmek istiyoruz” dedi.

Ayhan AKAR

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hüsem Dede’nin  evlilik serüveni
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör