etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Honaz'da heyecan başladı

Yüksek Seçim Kurulu’nun kısıtlı 5 kişinin oy kullandığı gerekçesiyle yenilenmesine karar verdiği Honaz’da 2 Haziran’da yapılacak seçimin heyecanı başladı. 

15-04-2019 14:47

Honaz’da bir oyla CHP adayı Yüksel Kepenek’in kazandığı yerel seçimlerin Yüksek Seçim Kurulu tarafından yenilenmesine karar verilmesinden sonra ilçede 2 Haziran’da yapılacak seçimin heyecanı şimdiden başladı. Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Yüksel Kepenek, CHP ve İYİ Partililerin de katılımıyla düzenlediği basın toplantısında seçim çalışmalarına yeniden başladıklarını açıkladı. Yüksel Kepenek’e CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar da destek verdi.

Seçim sürecini ve YSK’nin verdiği kararı değerlendiren Kepenek, katılımcılara ilçe seçmen listesini göstererek, “Bu liste hazırlandığında, askıya asıldığında, oy kullanma işlemleri sırasında oy kullanma engeli bulunanları tespit etmeyen, gereğini yapmayan ve sonradan bu yüzden seçimi iptal edenlerden hakkımı helal etmiyorum” dedi. Kepenek, 2 Haziran’da yapılacak seçimden de zaferle çıkacaklarını söyledi. 

“Honazlılarla alay etmekten başka bir şey değil”

Cumhur İttifakı’nın Ak Partili adayı Turgut Devecioğlu ise, seçimden sonra her aşamada CHP’nin de sonuçlara itiraz ettiğini söyledi. Devecioğlu, "Tutanaklardaki oy sayım hatalarına ve geçersiz oylara ilişkin seçim gününden itibaren her aşamada rakibimiz CHP de itiraz etmiştir. Haklılığımızın ortaya çıkmasından sonra sanki kendileri hiç itiraz etmemiş gibi beyanlarda bulunup sürecin çarpıtılması Honazlı kardeşlerimin aklıyla alay etmekten başka bir şey değildir. Milletimizin aldığı her karara saygı duyuyoruz ancak millet iradesinin ayak oyunlarına kurban edilmesine de fırsat vermeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Honaz'ın haklarını sonuna kadar savunmaya ve korumaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Üç ilçede ret

Bu arada YSK, Baklan, Babadağ ve Güney için yapılan itirazları reddetti. Böylece Baklan’da Yusuf Gülsever, Babadağ’da Ali Atlı, Güney’de ise Halil Ayhan’ın belediye başkanlıkları kesinleşti.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Honaz'da heyecan başladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör