etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Honaz Belediye Başkanı seçilen Kepenek, mazbatayı alıp, Kazım Arslan’ın mezarını ziyaret etti

Honaz’da 2 Haziran’da yeniden yapılan seçimleri tekrar kazanarak belediye başkanı seçilen CHP’li Yüksel Kepenek, mazbatasını alıp görevine 70 gün sonra başladı. CHP’lilerin yoğun katılım gösterdiği törende mazbatasını Pamukkale İlçe Seçim Kurulu’ndan alan Kepenek, partililerle 5 gün önce vefat eden Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın mezarına gidip dua etti.

11-06-2019 18:05

Honaz ilçesinde 31 Mart'ta yapılan seçimde CHP adayı Yüksel Kepenek 9 bin 389, rakibi AK Partili Turgut Devecioğlu ise 9 bin 381 oy almış, seçimleri 8 oy farkla Kepenek kazanmıştı.  AK Parti'nin İlçe Seçim Kurulu’na itirazı sonrası 41 sandıkta oylar yeniden sayılmış, Kepenek'e 9 bin 387, Devecioğlu'na ise 9 bin 384 oy çıkmış, fark 3'e düşmüştü.  AK Parti ve CHP'nin sonuçlara ilişkin İl Seçim Kurulu’na yaptığı itiraz üzerine 13 sandıkta geçersiz oyların yeniden sayılmasıyla Kepenek ile Devecioğlu arasındaki fark 1’e  inmişti.  AK Parti'nin itirazını görüşen YSK, ilçede kısıtlı seçmenin oy kullandığını belirleyerek bunun sonucu etkilemesi nedeniyle ilçede seçimlerin iptal edilerek, yenilenmesine  karar vermişti.

2 Haziran’da yapılan  yenileme seçiminde Millet İttifakı'nın adayı Yüksel Kepenek 10 bin 697 oy, AK Parti adayı Turgut Devecioğlu ise 8 bin 359 oy almış, Kepenek bu kez 2 bin 338 oy farkla seçimleri kazanmıştı. Görece başlamak  için Ramazan Bayramı tatilinin bitmesini bekleyen Kepenek, mazbatasını aldı.  Kepenek, eşi Kalbiye, bedensel engelli oğlu Göksel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba ve diğer partililerle geldiği Pamukkale İlçe Seçim Kurulunda mazbatasını aldı.

“Buruk bir sevinç yaşıyoruz”

Mazbata töreninin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Kepenek, Honaz halkının 2 Haziran günü doğru kararını verdiğini söyledi. Çok mutlu ve gururlu olduğunu belirten Kepenek, "Mazbatamı başta oğlum, eşim ve beni destekleyen herkes adına alıyorum. Kazım Ağabeyimize Allah'tan rahmet diliyorum. Çünkü buruk bir sevinç yaşıyoruz. Bu başarıda payı olan herkese teşekkür ederim. Seçim bitti. Artık çalışma, barış, kardeşlik, huzur ve sevgi zamanı. O nedenle bugünden itibaren geçmişte olan her şeyi unutacağız. Bize bugüne kadar hizmet eden tüm belediye başkanlarımıza ve Turgut Devecioğlu'na teşekkür ediyorum. Taş taş üstüne koyan herkes başımızın üzerindedir. Honaz'a barış, huzur ve mutluluk vadediyorum"  dedi.

Kazım Arslan’a atfetti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ise 69 yıllık biz özlemin bittiği bir anı yaşadıklarını belirterek, “Hepimiz buruk bir sevinç yaşıyoruz. Değerli Kazım Abimizin bu süreçte çok büyük katkısı oldu. Sabahlara kadar nöbet tutup,  son güne kadar mücadele etti. Maalesef bu sevinci bizlerle birlikte yaşayamadı. Biz bu mazbatayı, bu sevinci ve onuru Kazım Arslan vekilimize atfediyoruz. Yüksel başkanımızın yanındayız, ona başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. 

Arslan’ın mezarına gidip dua etti

Kepenek mazbatasını da alarak Antalya'nın Aksu ilçesindeki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan'ın Asri Mezarlıktaki kabrini ziyaret etti, burada aile yakınlarına taziyelerini iletti. Honaz Belediye Başkanlığındaki devir teslim töreninin ardından Kepenek, Vali Yardımcısı Turan Atlamaz'dan görevi teslim aldı. Haber Merkezi-AA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Honaz Belediye Başkanı seçilen Kepenek, mazbatayı alıp, Kazım Arslan’ın mezarını ziyaret etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör