etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

‘Hizmet anlayışımız insan odaklı olacak’ 

AK Parti’den Merkezefendi Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Mimar Kadir Erken, bu görevin kendisine layık görülmesi halinde STK’lar ve muhtarlıklarla birer partner gibi çalışarak ‘Çözüm odaklı hizmet’ anlayışı getireceklerini belirtti.

12-12-2018 10:51

AK Parti’nin kurulduğu yıldan bu yana parti içinde aktif görevler üstlenen Mimar Kadir Erken, Merkezefendi Belediye Başkanlığı aday adaylığı sürecini ve görevin kendisine layık görülmesi halinde yapacağı çalışmaları Deha 20 Gazetesi’ne anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bu seçim artık riyakat ve ehliyet sahibi olanların belirleneceği bir seçim olacak’ sözünden cesaret alarak bu yola çıktığını belirten Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Erken, teknik ve siyasi ekibi ile projelerinin hazır olduğunu kaydetti. Aday adaylığı ve adaylık sürecini 2 kanatlı kuş olarak değerlendirdiğini söyleyen Erken, “Mevcut Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu yeni ilçe olmamıza rağmen projeler üretti. Biz bunun daha iyisini, güzelini doğrusunu yapmak için göreve talip olduk. Ben bu görevi teknik kanadı ve siyasi kanadı olan iki kanatlı kuş olarak değerlendiriyorum. Şu an 6 kişilik teknik ekiple çalışıyoruz ancak adaylık sürecinde siyasi ekibimiz de devreye girecek. ‘Öznesi Hizmetkar, Merkezi İnsan’ odaklı bir hizmet anlayışı getireceğiz” dedi. 

Belediye hizmetlerinde ekip çalışmasını bir futbol takımına benzeten Erken, “11 tane Ronaldo’nuzun olması iyi bir takım olduğunuzu göstermez. Bunun kalecisi, defans oyuncusu da lazım. Buna bir de belediye çalışmaları yönünden bakacak olursak, 37 tane mimarı olan ekibinizin olması da iyi bir belediyecilik yapacağınız anlamına gelmez. Teknik olarak ekibimizin yüzde 90’ı hazır. Adaylığımızın netleşmesiyle birlikte bu ekibimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Belediyelerin teknik ya da yapısal destek olarak muhtarlıklara kadar inmesi taraftarıyım. Her muhtarlıkta belediye ile temas edecek bir birim oluşturulmalı. Çünkü sorunların belediyeye ulaşması zaman alıyor. Muhtarlıklarda sorunları yerinde görüp çözüm odaklı çalışmalar yapılmalı. Sosyal belediyecilik anlamında belediyelerin STK’larla ortak çalışmalar yapması düşüncemiz var. STK’ların etkin olduğu alanlar var. Bunlarla partner olarak teknik çalışmalar Merkezefendi’nin gelişmesine katkı sağlayacaktır. 

AK Parti’de kendisi dışında mevcut Başkan Muhammet Subaşıoğlu ve Yücel Güngör’ün aday adayı olduğuna dikkat çeken Mimar Kadir Erken, “Bu duruma rekabet değil, bir yol arkadaşlığı ve hizmet yarışı olarak bakıyorum. Hangimizin adaylık süreci başlarsa diğerlerimizin destek vereceğine inancım tam. Bizden başkası aday olursa, ‘Daha layıktır. Daha ehildir’ der arkasında devam ederiz” diye konuştu.

Merkezefendi’yi ikiye ayırdığını, sosyal ve mekansal planlama konusunda projeler üretmenin zorunlu olduğunu anlatan Erken, “Sosyal anlamda mahalleler arasında bir kopukluk görüyoruz. İlçemizde yaşayan biri ‘Ben Merkezefendiliyim’ diyebilmeli. Buna çok önem veriyoruz. Kentleşmenin daha yoğun yaşandığı Merkezefendi’de arsa stoğu sıkıntısı var. Bununla ilgili Hacıeyüplu, Kumkısık bölgelerinde 1/25000’lik planı incelediğimizde imara açılacak bölgeler olduğunu görüyoruz. İzmir yolunun alt kısmında da sanayileşme konusunda bir sıkıntı olduğunu görüyoruz. Bu bölge 1/25000’lik planda sanayi bölgesi olarak ayrılmış. Bu bölge mevcut Denizli OSB’nin iki katından büyük. Buranın bir an önce OSB statüsüne geçmesi gerekiyor. Bu bölge OSB avantajlarından yararlanmaya başlamalı. Ayrıca Merkezefendi’nin en büyük şansı, ilçemizin merkezi olan Bayramyeri. Bu bölgenin canlılığını ve çekim gücünü tekrar geri getirmemiz gerekiyor. Öncelikle insanlarımızın niye AVM’lere yöneldiğini çok iyi araştırmamız gerekiyor. Bunun sonucunda Kaleiçi için yapılacak çalışmalar Kaleiçi esnafının sorunlarını çözecektir. Bu bölge için yapılacak en büyük çalışma, Üçgen Meydanı’ndan teyet geçen turistin Denizli’ye girmesini sağlamak olacaktır” dedi.

Mimar Kadir Erken Kimdir?

1972 Denizli doğumlu Kadir Erken, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra mimarlık mesleğini yapmaya başladı. Mimar Kadir Erken, siyasete 2003 yılında AK Parti’ye üyelikle başladı. Sonrasında Denizli Belediyesi meclis üyeliğine aday adaylığı oldu. Dönemin Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin ekibiyle 2014 yılına kadar çalıştı. 2010 yılında AK Parti İl Yönetimi’ne girdi. Yönetimde Çal, Buldan, Babadağ koordinatörlüğü görevinde bulundu. Son olarak AR-GE’den Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. AK Parti’nin Siyaset Akademileri düzenlemesinde önemli katkılar sağladı. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı’ndan ödül aldı. 2014 yılında da Pamukkale Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Halen Pamukkale Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Yüksek Lisans öğrencisi. Kadir Erken evli ve 3 çocuk babası. 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ‘Hizmet anlayışımız insan odaklı olacak’ 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör