poyrazoğlu otomotiv etiler

“Hız kesmeden yolumuza devam ediyoruz”

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, rekor üstüne rekor kıran ihracatçılar ile Türkiye'nin en büyük 500 şirketi sıralamasına giren Denizlili firmaları kutladı; başarılarının artarak sürmesini diledi. Erdoğan, “Aylardır rekor üstüne rekor kıran ihracatçılarımızı kutluyorum. Capital500 Araştırması'nda sıralamaya giren Denizlili firmalarımızı da tebrik ediyorum” dedi.

03-08-2018 17:17

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun duyurduğu ihracat verilerini değerlendirdi. Temmuz ayına dair ihracatla ilgili güzel haberlerle, iş dünyasının motivasyonunun arttığını belirten Başkan Erdoğan, “Yeni veriler de gösterdi ki; ihracatçımız, hız kesmeden yoluna devam ediyor! TİM'in verilerine göre, temmuz ayında ihracat, 2017'nin aynı ayına göre yüzde 11,8 artışla 14,1 milyar dolara çıktı. Bugüne kadar ki en yüksek temmuz ayı ihracatına ulaşıldı. Türkiye ihracatı, bu yıl haziran hariç, her ay rekor üstüne rekor kırdı. İhracatçımız, son 12 aylık ihracatta da 163,3 milyar dolara ulaşarak bir rekor daha kırdı. Her birini tek tek kutluyoruz. Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan gurur kaynağımız ihracatçılarımızın, yıl sonunda 170 milyar dolarlık yıllık ihracat hedefine ulaşıp tarihi bir rekora daha imza atmasını bekliyoruz” dedi.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan,  Denizli iş dünyasının ülke ekonomisinde söz sahibi olduğunu, çeşitli kurum ve kuruluşların yaptığı araştırmalardaki yükselen trendiyle de ortaya koyduğunun altını çizdi. Erdoğan, “Capital Dergisi'nin bu yıl 21.'sini hazırladığı ve Türkiye'nin en büyük 500 şirketini sıraladığı Capital500 Araştırması'nda sıralamaya giren Denizlili 14  firmamızı tebrik ediyorum. Firmalarımızın 12'sinin Denizli Ticaret Odamızın üyesi olması, bizim için ayrı bir gurur kaynağı” dedi.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Hız kesmeden yolumuza devam ediyoruz”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör