poyrazoğlu otomotiv

Hırsızın rahatlığı ‘pes’ dedirtti

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne bağlı İstiklal Caddesi’nde inşaatı devam eden Allı Cami’ye giren kasada bulunan 12 bin lirayı çalan hırsızın rahatlığı şaşırttı.

17-10-2017 13:36
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

İstiklal Caddesi’nde cemaate yeterliği gelmediği gerekçesiyle yıkılarak yeniden yapılan Allı Cami’nin ibadete açılan alt katında bulunan dernek odasına giren hırsız, kasada bulunan ve inşaat işçilerinin maaşı olan 12 bin lirayı çaldı.

Kimliği belirsiz kişi, sabah namazından sonra saat 07.30 sıralarında, güvenlik kameralarına aldırmadan içeri girdi. Yaklaşık yarım saat cami içerisinde kalan hırsız, önce yardım kutusunu kontrol etti, ardından dernek odası olarak kullanılan odaya girerek kasada bulunan 12 bin lirayı aldı. Bir köşede saydığı paraları yanında getirdiği poşetlere koyan kişinin, rahatlığı ise “pes” dedirtti.

YARDIM PARALARI İDİ, İNŞAAT İŞÇİLERİNİN MAAŞI ÖDENECEKTİ
Allı Cami inşaatında çalışan işçilerin maaşının ödenmesi için hayırseverlerden toplanan yardım paralarının çalındığını söyleyen Cami İmamı Muharrem Acar, “Cumartesi günü  inşaat çalışan işçilere ödeme yapılacaktık. Bankalar açık olmayacağı için parayı Caminin alt katında bulunan dernek odasındaki kasada tutuyorduk.   İşçilerin parasını vermek için kasayı açtığımızda paraların olmadığını gördük. Güvenlik kamerasını incelediğimizde ise sabah namazının ardından, cemaat dağılınca birinin içeriye girdiği ve paraları aldığını fark ettik. Polise haber verdik” dedi.

Olayla ilgili başlatılan inceleme ve tahkikatın devam ettiği öğrenildi.
Şengül BOZ 


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hırsızın rahatlığı ‘pes’ dedirtti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör