etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Hıdırellez’e renkli karşılama

Acıpayam ilçesine bağlı Hacıkurtlar Mahallesi’nde, Hacıkurtlar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği öncülüğünde ‘Hıdırellez Bayramı’ kutlandı. Etkinlikler kapsamında dernek üyesi gençlerin yaptığı tahta arabalarla, ralli yarışı büyük ilgi gördü.

08-05-2019 10:59

Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte Hıdırellez ateşi yakıldı, örste demir dövüldü, mehter takımı konser verdi, kovada elma yakalama, çuval, yedi taş, yumurta taşıma, halat çekme yarışmaları düzenlendi. Afşin Bey Okçuluk takımının gösteri yaptığı etkinlikte Konservatuvar Sanatçısı Hakan Eyiden, Uygur Türkü Sanatçısı Parhat Bazakov ve Kürşat Sönmez konser verdi. Halk oyunları gösterileri yapıldı. 

Hıdırellez Bayramının en renkli etkinliği ise tahta araba rallisi oldu. Dernek üyesi gençler yaptıkları tahta arabalarla yarıştı. 5 tahta arabanın katıldığı ralliyi Arif Amaç kazandı. İkinci Yasin Akhoy ve Kadir Acan üçüncü oldu. Dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. Etkinliklere Acıpayam Kaymakamı Kaymakam Ali Şanlıer, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Davetlilere, saç böreği, köy ekmeği, ayran ve çay ikram edildi. 

Hacıkurtlar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ferdi Yıldırım, “Dernek olarak iki yıldan bu yana mahallemizde ‘Tarihe Dokunmak’ sloganıyla Hıdırellez Bayramı kutlama etkinlikleri düzenliyoruz. Etkinliğimize gönüllülerimiz ve bağışçılarımız destek oluyor. Mahallemizde çocukluğumuzda yaşadığımız Hıdırellez coşkusunu gelecek nesillere aktarmak istedik. Bu yüzden de etkinliğimizin içine küçükken oynadığımız unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını da ekledik. Gün boyu etkinliklerimizle katılımcılara ve konuklarımıza unutulmaz bir Hıdırellez bayramı yaşattık. Gelecek yıllarda da etkinliğimizi düzenlemeye devam edeceğiz” dedi. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hıdırellez’e renkli karşılama
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör