etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Her gün bir aileye misafir oluyor

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Ramazan ayının ilk gününden bu yana her gün bir evi ailesiyle ziyaret ederek iftar sofralarına konuk oluyor.  Başkan Özbaş, iftar sonrası mahalledeki vatandaşlarla bir araya gelerek gece boyunca sohbet ediyor, talepleri dinliyor.

15-05-2019 11:37

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Ramazan ayının ilk gününden bu yana eşi Esin Özbaş, oğulları Fatih ve Ahmet Sefa Özbaş ile iftar sofralarının bereketini, bolluğunu, paylaşma bilincini ve kardeşliğini derinden hissedebilmek, hissettirebilmek için Sarayköylü vatandaşların evlerine konuk oluyor.

Samimiyetin hakim olduğu iftar sofralarında Başkan Özbaş, ailenin sorunlarını ve taleplerini dinliyor, çözüme kavuşturuyor.  İftar yemeğinin ardından bulunduğu mahallenin camisinde teravih namazı kılan Başkan Özbaş, namaz sonunda vatandaşlara şerbet ikramında bulunuyor.  Namazın ardından açık olan esnafları ziyaret eden Özbaş, son olarak bir kahvede oturarak vatandaşlarla gece boyunca sohbet ederek talepleri not ediyor. 

Ramazan ayında sofrayı paylaşmanın geleneklerimiz arasında olduğunu belirten Özbaş,  “Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin ayı olan Ramazan ayımızı en derinden hissedebilmek için her gün bir ailemizin iftar sofralarına konuk oluyoruz. İftar sofralarımızda her gün samimiyet ve tebessüm buluşuyor.  Bizleri ailelerinin bir ferdi gibi karşılayan ve ağırlayan vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim.  İftar yemeğimizin ardından hangi mahalledeysek o mahallemizin vatandaşlarıyla bir araya gelerek sohbet ediyor, talepleri dinliyoruz” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Her gün bir aileye misafir oluyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör