poyrazoğlu otomotiv etiler

Hem siyaset hem sanat

CHP İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi Nilgün Kayadibi Duran,  üç yıllık yağlı boya çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda sergiledi.  Kendi duygu ve düşüncelerini yansıttığı figüratif ve soyut çalışmalarının yer aldığı sergi 3 Mayıs Perşembe gününe kadar gezilebilecek.

01-05-2018 18:29

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde Felsefe Bölümü’nü okuyan Nilgün Kayadibi Duran, resim tutkusunu kurslara katılarak geliştirdi. Üç yıldan beri Halk Eğitim Merkezi kurslarına devam eden Duran, aynı zaman CHP İl Kadın Kolları Yönetim kurulu üyesi.

Duran,  “Kendimce” adını verdiği ve 39 yağlı boya çalışmasını Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda sergiledi. Sergi açılışını, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, İl Kadın Kolları Başkanı Sündüs Seçkiner Başsorgun ile il ve ilçe kadın kolları üyeleri gerçekleştirdi.

Resim yapmanın ve renklerle uğraşmanın bir çeşit terapi yöntemi olduğunu belirten Duran,  tablolarına da kendi hissettiklerini, duygularını ve düşüncelerini yansıttığı için ilk kişisel sergisinin adını da “Kendimce” koymayı uygun bulmuş.  Karikatür çalışmalarının da olduğunu söyleyen Duran, karikatür sergisi açmayı hedefliyor.

Duran’ın, soyut, yarı soyut ve figüratif yağlı boya tablolarının yer aldığı sergi 3 Mayıs Perşembe gününe kadar gezilebilecek.

Şengül BOZ

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hem siyaset hem sanat
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör