poyrazoğlu otomotiv etiler

Hedefleri büyük 

Kendilerini butik pastaneci olarak adlandıran girişimci kadınlar dernek çatısı altında birleşti. Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Nahide Erkan,  yeni kurulan derneklerinin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi,  “Hedeflerimiz büyük. Ama yerel yönetimlerin desteğine ihtiyacımız var” dedi. 

01-06-2018 17:49

Mart ayında kurularak  çalışmalara başlayan Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Nahide Erkan, yönetim kurulu üyeleri Nilgün Doğan, Nilgün Egemen, Kadriye Ezginci, Öznur Yıldırım, Hilal Taş, Nilgün Malkamak ile dernek üyesi Muhip Temiz ile birlikte basın toplantısı düzenledi. 

Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Salonu’nda düzenlenen toplantıda derneklerinin faaliyeti ve projeleri ile ilgili bilgi veren Başkan Nahide Erkan, derneğin 56 üyesi bulunduğunu belirtti. 3 bin üye hedeflediklerini açıklayan Erkan, “Bizler butik pastacılar, evlerimizde veya küçük işyerlerimizde sipariş üzerine üretim yapan kadınlarız. Dernek üyesi olarak  yalnızca kadınlar yok, erkekler de var. Ama bizim asıl hedefimiz, ev hanımlarına yönelik. Onların her gün evinde yaptığı lezzetleri, turizme kazandırmak istiyoruz” dedi. 

Kendisinin 10 yıl önce girişimcilik kursuna katıldığı ve KOSGEB desteği ile kendi işyerini açtığını söyleyen Nahide Erkan, “Ben 1.5 yıl önce katıldığım uluslararası yarışmada Denizli’ye 1 gümüş, 1 bronz madalya kazandırdım. Benim gibi arkadaşlarım da var dernekte.  Neden bu tür yarışmalar Denizli’de yapılmasın. Biz gastronomi alanında kalifiye eleman yetiştirmek ve Denizli yemeklerini dünyaya tanıtmak istiyoruz” diye konuştu.

HER İLÇEYE BİR MUTFAK

Derneğin projeleri ile ilgili de bilgi veren Erkan, şöyle konuştu: “Gaziantep’i gezdik. Orada mahalle mutfaklarını ziyaret ettik. Aynı modeli Denizli’de de uygulamak istiyoruz. Denizli ve ilçelerinde mutfak projesini hayata geçirip, hem o bölgenin yemeklerini yerli ve yabancı turistlere sunmak,  hem de o mutfaklarda kalifiyeli eleman yetiştirmek istiyoruz. Yöresel lezzetlerimizi turizme kazandırmak hedeflerimiz arasında. Bunun için de yerel yönetimlerin desteğine ihtiyacımız var” 
Şengül BOZ 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hedefleri büyük 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör