poyrazoğlu otomotiv etiler

Hayırseverin arsasını satarak yaptırdığı lise törenle açıldı

Hayırsever Mehmet Ali Uyanık’ın yılların emeğiyle sahip olduğu arsayı satarak  Başkarcı Mahallesine yaptırdığı Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi, törenle açıldı. 

19-09-2019 15:02

Hayırsever Mehmet Ali Uyanık’ın 1 milyon 700 bin lira katkı sağladığı 24 derslikli Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi’nin açılış törenine; Vali  Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, hayırsever Mehmet Ali Uyanık ve eşi ile aile yakınları, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Açılışta konuşan Vali Hasan Karahan, “Mütevazı bir açılışla karşınızdayız. Çünkü oldukça samimi, gerçekten mütevazı bir hayırseverimiz var ve ihlasla Allah rızası için bir hayır yaptı. İnşallah da bu okulun temeli ihlas ve samimiyet üzerine atıldığı için bu okuldan Denizli’ye, Türkiye’ye ve tüm dünyaya hizmet edecek çok kaliteli ve farklı nesiller yetiştirileceğine inanıyoruz. Bu okulun temelinde aşk, alın teri ve samimiyet var. Mehmet Ali Amcamız ve Naile Teyzemiz bizim gönlümüzün sultanları. Emeği geçenleri kutluyoruz. Gençlerimizden; bu samimiyetle, bu aşkla memleket, millet yolunda hizmete talip olmalarını, bu güzel örneği her zaman gözlerinin önünde tutarak kendilerinin de bu yolda yürümelerini öneriyorum. Hepinize tekrar saygılar sunuyorum, okulumuz milletimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından, Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi’nin açılışı Vali Karahan, Uyanık Ailesi ve  protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından Vali  Karahan ve protokol üyeleri okulda incelemelerde bulunarak, öğrencilerle sohbet etti.

Haber Merkezi

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hayırseverin arsasını satarak yaptırdığı lise törenle açıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör