etiler poyrazoğlu otomotiv

Hayırsever işadamı Tan,  tam donanımlı ambulans bağışladı

Hayırsever İşadamı İbrahim Tan, tam donanımlı bir ambulansı Sağlık Müdürlüğü’ne kazandırdı. 250 bin TL değerindeki ambulansı Vali Hasan Karahan’ın katıldığı törenle İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim etti. 

26-09-2017 15:56

Valilik önünde düzenlenen ambulans teslim törenine, Vali Hasan Karahan, İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı ve Hayırsever İşadamı İbrahim Tan katıldı. 

Hayırsever İşadamı İbrahim Tan’a Denizli’ye yaptığı anlamlı bağış dolayısıyla Denizlililer adına teşekkür eden Vali Hasan Karahan ise, “Alınan bu ambulans ile İlimizdeki ambulans sayısı 97 oldu. Acil Sağlık Hizmetlerindeki araçlarımızın zamanla modernize edilmesi, yenilenmesi gerekiyor. Hayırseverimizin sağlık alanındaki başvurusunu biz de bu şekilde değerlendirelim dedik. Modern ve güzel bir aracı 112 Acil Servis bünyemize kazandırmış olduk. Ambulansımızın görev yapacağı alanda sağlık hizmetleri daha hızlı bir şekilde karşılanacak. Hayırseverimiz İbrahim Tan’a teşekkür ediyoruz, diğer hayırseverlerimize de örnek olmasını diliyoruz” diye konuştu.

“İHTİYAÇ VAR”
Hayırsever İşadamı İbrahim Tan’ın bağışladığı tam donanımlı ambulans ile Denizli’de ambulans sayısının 97’e çıktığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı, “Denizli’de şu anca ambulans sayımız yeterli ancak. Bazı bölgelere ulaşmamız için yeni ambulanslara ihtiyacımız var” diyerek hayırseverlere bağış çağrıda bulundu. 

HAYIRSEVER İŞADAMI TAN, AMBULANSIN ANAHTARINI VALİ KARAHAN’A VERDİ 

Denizli’de ambulans sayısının arttırılması yönünde ihtiyaca katkıda bulunmak için bir bağışta bulunduğunu söyleyen Hayırsever İşadamı İbrahim Tan; “Sağlık alanında bir Sağlık Ocağı yaptırmayı düşünüyordum. Ancak acil olarak bir ambulansa ihtiyaç olduğunu öğrendim. İnşallah önümüzdeki zamanlarda Sağlık Ocağını da yapmak nasip olur. Denizli’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından Hayırsever İşadamı İbrahim Tan, bağışladığı ambulansın anahtarını Vali Hasan Karahan’a teslim etti. Vali Hasan Karahan da, Hayırsever İşadamı Tan’a plaket vererek sağlığa verdiği desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Ambulansın Denizli Organize Sanayi Bölgesindeki 112 Acil Sağlık İstasyonu’na vereceği öğrenildi. Şengül BOZ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    

     

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hayırsever işadamı Tan,  tam donanımlı ambulans bağışladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör