etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Hayırsever Aydınlı Ailesi’ne vefa

Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kente okul kazandıran hayırseverler için vefa gecesi düzenlemeye devam ediyor. Vefa gösterilen son isim kente iki okul kazandıran Osman Aydınlı oldu. 

01-05-2019 11:14

Polisevi’nde düzenlenen geceye  Vali Hasan Karahan, hayırsever Osman Aydınlı ve ailesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz,   İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Eğitime  adını taşıyan ilkokul ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini kazandıran Osman Aydınlı ve ailesi adına hazırlanan gece, sinevizyon gösterisi ile başladı.  Osman Aydınlı İlkokulu öğrencisi Ayşenur Yıldırım, hayırsever  işadamına hitaben yazdığı şiiri okudu. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bugün Denizli’deki güzelliklerden bir tanesini yaşıyoruz. Bizim başarımıza en çok hız veren, katma değer katan ise hayırseverlerimizdir. Osman Aydınlı’ya ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi. 

Hayırsever işadamı Osman Aydınlı  ise, lise yıllarından itibaren ihracat yapan bir  sanayici olmak istediğini belirterek, “O zamanlardan kalan mücadeleci ruhum ve hırsım beni bugünlere getirdi. Ülkemiz için en başta eğitim olmak üzere ihracatın ve istihdamın ne kadar önemli olduğunu ülke tarihimizde yaşadığımız zorluklardan sebep bilecek tecrübeye sahibim. Buradan yola çıkarak eğitime bir ruh katmanın, istihdam sağlamanın ve ihracat yapmanın tadının bambaşka olduğunu biliyorum. Hiçbir şey ülkemden daha önce değildir” diye konuştu. Vali Hasan Karahan ise,  300’e yakın hayırseverin eğitime önemli katkılar yaptığını, Denizli’nin bu açıdan şanslı bir il olduğunu söyledi. Gecenin sonunda Vali Hasan Karahan, hayırsever Osman Aydınlı’ya eğitime yaptığı katkılardan dolayı plaket verdi. Haber Merkezi

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hayırsever Aydınlı Ailesi’ne vefa
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör