etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Hayallerindeki iş insanını resmettiler

Denizli Ticaret Odası ile Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin birlikte düzenlediği, Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması'nın ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu. Dereceye giren öğrenciler, eserlerinde nelerden esinlendiklerini anlatırken, sevinçlerine aileleri ve öğretmenleri ortak oldu.

23-05-2019 11:26

DTO ile AYSİAD, öğrencilerin iş insanlarına bakış açılarını görmek, hayal güçlerini irdelemek ve gelecekte seçecekleri meslekleri ile eğilimlerini belirlemek amacıyla, Türkiye’deki en büyük çalışmaya imza attı. 30 Nisanda başvuruları sona eren Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması'na il genelindeki 30 farklı okuldan 200 eser katıldı. 1-15 mayısta seçici kurulun değerlendirdiği eserler arasından 18’i ödüle layık görüldü. Ödül töreni Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. 

Törene DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ve Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık’ın yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram da katıldı. DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, çocukların eserlerinden çok etkilendiğini belirterek, bazı resimlerin ders niteliğinde olduğunu kendisinin de zaman zaman seminer ve konferanslarda bunları kullanmak istediğini belirterek,  "Gençlerimiz ve çocuklarımız söz konusu olduğunda, elimizden gelen her şeyi yaptık, yapıyoruz. Geleceğimizi elbirliğiyle en iyi şekilde inşa edelim istiyoruz" dedi. AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık ise, eserleri kitap haline getireceklerini söyledi. 

Konuşmalarının ardından resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Öğrenciler, ödüllerini alırken neyi hayal ederek resmettiklerini ya da kompozisyonlarını kaleme aldıklarını anlattı. Öğrenciler için oluşturulan hatıra ormanında, isimlerine ikişer fidan dikildi; sertifikaları kendilerine teslim edildi. Dereceye giren öğrenciler  Manisa'da Denizlili iş adamı Ahmet Nazif Zorlu'ya ait Vestel City’e inceleme gezisine götürülecek.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hayallerindeki iş insanını resmettiler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör