etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Ağustos 2019 Pazartesi

Hamilelik Okulu 3 yaşında

Büyükşehir Belediyesi ile  İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Hamilelik Okulu'nda yeni dönemin ilk dersi başladı. 4 hafta sürecek eğitim ile anne adaylarına hamilelik, doğum ve doğum sonrası ile ilgili bilgiler verilecek Hamilelik Okulu  3 yaşına girdi.

21-01-2019 11:02

Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında hayata geçirip başarılı bir şekilde sürdürülen Evlilik Okulu’nun ardından 3 yıl önce başlanan ve yoğun ilgi gören Hamilelik Okulu’nda yeni dönem başladı. Hamilelik Okulu  eğitimleri bu yıl Büyükşehir Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek.  Kent Konseyi'nde başlayan eğitimin açılışına Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk ve anne adayları katıldı.  Hamilelik Okulu’nda yeni bir dönem başladığını ifade eden Değirmenci, “Hamilelik Okulu bu yıl 3 yaşında. Bundan sonra yürüyüşümüzü İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte yürüteceğiz. Hedefimiz Denizli’deki bütün anne adaylarımıza ulaşmak" dedi.

Değirmenci, "İstiyoruz ki, Denizli’deki hamilelik süreçleri ve doğum sonrası eğitimlere ilişkin anne adaylarımız bilinçli olsunlar. Kulaktan dolma değil uzman arkadaşlarımızın vereceği bilgilerle bu süreci anne adaylarımızın tamamlamasın istiyoruz. Bilinçli Anneler, Sağlıklı Nesiller sloganı ile başlattığımız projemiz ile sağlıklı nesillerin oluşmasını istiyoruz. Türk toplumunun temeli ailedir. Ailenin bireyleri de anne, baba ve çocuklardan oluşuyor. Çocuklar sağlıklı bir ortamda doğarsa, iyi bir ailede yetişirse milletini, bayrağını ve devletini seven bireyler olur. Eğitimlerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk ise, " Sağlık Bakanlığı olarak istiyoruz ki, anne adaylarımız hamilelik döneminin tadını sağlıklı bir şekilde çıkarsın. Eğitim programı çerçevesinde sizlere gebelikte neler oluyor, nasıl beslenilmesi gerekiyor, nasıl hareket ediliyor, bu süreçte sizi neler bekliyor bunları size anlatacağız. Gebeliğiniz sağlıklı geçerse, doğumunuzda sağlıklı ve güzel olur. Sağlıklı bir ruh hali ve sağlıklı bir beden ile bebeklerimize çok daha iyi bakabiliriz. Bizim bütün hedefimiz bu" dedi. Konuşmaların ardından anne adaylarına hamilelik, hamilelik sürecinde nefes egzersizleri, hamilelik yogası, beslenme, temizlik, doğum ve doğum sonrası eğitimleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. 35 kursiyerin katıldığı Hamilelik Okulu 4 hafta sürecek. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hamilelik Okulu 3 yaşında
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör